نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی – بریتانیایی که به اتهام جاسوسی و اقدام برای براندازی در ایران زندانی است؛ روز شنبه اعلام کرد که به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

به نقل از یورونیوز؛ خانم زاغری که پیشتر کلیه اتهامت مطرح از سوی دستگاه قضایی ایران را رد کرده بود؛ دو هفته پیش اعلام کرد که همزمان با تولد فرزندش در اعتراض به “حبس ناعادلانه” خود دست به اعتصاب غذا می زند.

این شهروند دوتابعیتی ۴۰ ساله که مادر یک فرزند است؛ پیش از این اواخر دی ماه سال گذشته در اعتراض به شرایط نامساعد زندان و عدم توجه به وضعیت جسمانی و سلامتی وی به مدت سه روز اعتصاب غذا کرده بود.

بر اساس گزارش رسانه ها، ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری نیز که همزمان با دوره جدید اعتصاب غذای نازنین به مدت پانزده روز در مقابل سفارت ایران در لندن تحصن و اعتصاب غذایی کرده بود به حرکت اعتراضی خود پایان داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای رتکلیف در گفتگو با شبکه رادیویی بی بی سی ضمن اعلام پایان اعتصاب غذایی همسرش تصریح کرد که وی روز شنبه با خوردن کمی سوپ، سیب و کیله به اقدام اعتراضی خود پایان داده است.

آقای رتکلیف در ادامه تصریح کرد: ” از دریافت این خبر کمی آرام گرفتم زیرا نمی خواستم که او اعتصاب غذایش را بیشتر از این ادامه دهد”.

آریاتودی – بخش ایران

 

Print Friendly, PDF & Email