کاهش شکاف جنسیتی در دنیای کار چالش بزرگی برای اروپاست. در حال حاضر تعداد مردان فعال در صحنه فناوری اروپا بسیار بیشتر از زنان است. سال گذشته کمتر از یک پنجم متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات از زنان بودند. فراتر از آن، تنها یک دهم روسای هیات مدیره یا مدیرعامل‌های لیست بلندبالای شرکت‌های فعال در زمینه تجارت و امور مالی، زن هستند.

به گفته برتا هررو استالایو، مدیر برابری، تنوع و جذب هوآوی اروپا، این شرکت در تلاش است با برگزاری دوره تابستانی «رهبری زنان در عصر دیجیتال» در شهر پراگ، زنان را به ابزار و مهارت‌هایی که از آن‌ها نه تنها برای شکل دادن بلکه برای رهبری تحول دنیای دیجیتال استفاده کنند، تجهیز کند.

کونسولاتا لوزانا از ایتالیا و اولوبوکالا ادبوواله (بوکی) از ایرلند، دو زن جوان از دو گوشه اروپا هستند که به همراه ۲۷ دانشجوی دختر دیگر از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا، بالکان غربی و اوکراین برای شرکت در این دوره تابستانی در پراگ گرد هم آمدند.

بوکی می‌گوید: «فکر می‌کنم مساله برابری به آن سادگی‌ها که ما فکر می‌کنیم نیست. برای مثال هنگامی که از برابری جنسیتی صحبت می‌کنیم، منظور ما نه تنها زنان بلکه زنان رنگین پوست، معلول و حتی فراتر از این دسته بندی‌هاست.»

تیم کونسولا و بوکی یک پلتفرم آموزش و شبکه سازی برای کمک به کسب و کارهای با اندازه کوچک و متوسط برای حرکت در دنیای دیجیتال و پایدار طراحی کرده‌اند.

کونسولاتا معتقد است: « بحران تغییرات اقلیمی باید در اولیت توجه قرار بگیرد، البته بحث توسعه پایدار بعد اجتماعی دارد و به نظر من هیچ یک نباید فراموش شود.»

پس از یک هفته پر از فعالیت‌های آموزشی و عملی، دوره “رهبری زنان در عصر دیجیتال” به پایان رسید و یک مهمانی خداحافظی بززگ در قصر ترویای پراگ برپا شد. در این مهمانی، کونسولاتا و بوکی برنده جایزه شدند.

آریاتودی – بخش زنان در آیینه اجتماع

Print Friendly, PDF & Email