فیس‌بوک به دنبال استخدام ۱۰ هزار نفر در اتحادیه اروپا برای توسعه “متاورس” است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ متاورس جهان آنلاینی است که مردم در آن می‌توانند در یک فضای مجازی با هم بازی کنند، کار کنند و با هم در ارتباط باشند.

ارتباط در متاورس اغلب از طریق هدست (هدفون میکروفون دار) انجام می‌شود.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک یکی از پیشتازان در توسعه مفهوم متاورس است.

فیس‌بوک در حالی از برنامه توسعه فعالیت‌هایش بر روی متاورس خبر داده است که درگیر پیامدهای چند رسوایی است و با موج درخواست‌ها برای تنظیم مقررات با هدف محدود کردن نفوذش روبه‌رو شده است.

فیس‌بوک در بیانیه‌ای که در وبلاگ خود منتشر کرده آورده است که متاورس بالقوه می‌تواند فرصت‌هایی را در عرصه خلاقیت، اجتماعی و اقتصادی در دسترس کاربران قرار دهد و در گام اول اروپا به این مفهوم شکل خواهد داد.

به گفته فیس‌بوک متاورس در پنج سال آینده موقعیت‌های شغلی جدیدی به خصوص برای “مهندسان بسیار متخصص” خواهد آفرید.

فیس‌بوک گفته است سرمایه‌گذاری در اروپا مزایای زیادی از جمله دسترسی به بازار بزرگی از مصرف‌کنندگان، دانشگاه‌های تراز اول و استعدادهای سطح بالا را به همراه خواهد داشت.

متاورس به یکی از بزرگ‌ترین اولویت‌های فیسبوک تبدیل شده و با وجود پیشینه‌ای که این شرکت در خرید رقبایش دارد اکنون می‌گوید متاورس چیزی نیست که یک‌شبه و به دست یک شرکت ساخته شود و وعده داده برای ایجاد آن با شرکت‌های دیگر همکاری کند.

فیس‌بوک به تازگی ۵۰ میلیون دالر در اختیار گروه‌های غیرتجاری قرار داده است که «مسوولانه به ساخت متاورس کمک می‌کنند».

فیس‌بوک تخمین زده است که تحقق ایده متاورس واقعی ۱۰ تا ۱۵ سال زمان نیاز دارد.

برخی از منتقدان می‌گویند هدف فیس‌بوک از اعلام فعالیتش بر روی متاورس بازسازی اعتبارش است و می‌خواهد توجه‌ را از گذشته این شرکت منحرف کند.

یکی از این چند رسوایی اخیر، افشاگری فرانسیس هاگن از مدیران سابق فیس‌بوک علیه این ابرشرکت بوده است.

خانم هاگن گفته بود فیس‌بوک مرتبا منفعت خود را به سلامت روانی کاربران خود از جمله دختران نوجوان ترجیح داده است.

تحقیقات داخلی فیس‌بوک نشان داده است که اینستاگرام، از زیرمجموعه‌های فیس‌بوک، بر روی سلامت روانی نوجوانان تاثیر می‌گذارد. با وجود این، فیسبوک حاضر نشده یافته‌هایی را منتشر کند که نشان می‌دهند این شبکه فضای مسمومی برای بسیاری از نوجوانان ایجاد می‌کند.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email