انعام الله سمنگانی، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که درباره‌ی مسایل سیاسی و اقتصادی افغانستان در نشست مسکو بحث خواهد شد.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ طالبان که قرار است هیات خود را امروز سه شنبه (27 میزان/مهر – 19 اکتوبر) به روسیه بفرستد؛ انتظار دارد که نشست مسکو راه را برای به رسمیت شناختن حکومت تازه و بهبود رابطه‌ی سیاسی و اقتصادی افغانستان با کشورهای جهان هموار سازد.

انعام الله سمنگانی، طالبان می‌گوید که درباره‌ی مسایل سیاسی و اقتصادی افغانستان در نشست مسکو بحث خواهد شد.

او گفته است: «هیات بلند رتبه‌ی دولت امارت اسلامی افغانستان به رهبری مولوی عبدالسلام حنفی معاون دوم رییس الوزرا برای اشتراک در نشست مسکو فردا عازم مسکو خواهند شد. در این سفر محترم امیرخان متقی هم با شماری از وزیران اشتراک می کنند».

وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان خوشبین است که برآیند این نشست بتواند افغانستان را در تعامل تازه‌یی از رهگذر سیاسی و اقتصادی با کشورهای جهان قرار بدهد و سبب به رسمیت شناختن حکومت افغانستان از سوی آنان شود.

ذبیح الله مجاهد، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان نیز تاکید کرده است: «امیدوار هستیم که این نشست باعث شود تا در عرصه‌ی سیاسی گام خوبی برداشته شود و در موضوع به رسمیت شناختن امارت اسلامی افغانستان از طرف کشورها و همچنان رفع تشویش‌ها».

گفته می‌شود که یک هیات بلندپایه طالبان به رهبری مولوی عبدالسلام حنفی معاون دوم رییس الوزرا از سوی افغانستان در نشست مسکو شرکت می‌کند.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email