آخرین گزارش‌ها از حادثه به گروگان گرفته شدن دو نگهبانِ زندان «هالبای» در نزدیکی شهر اسکیلستونا سویدن به دست دو زندانی حاکی است که هر دو زندانبان آزاد شده‌اند.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ رسانه‌های سویدن گزارش کرده اند که زندانبانان آسیبی ندیده اند و دو زندانی به پاسگاه پولیس اسکیلستونا منتقل شده‌اند.

تاکنون جزییات دقیقی از آنچه در این زندان رخ داده و چگونگی آزادی زندانبانان به دست رسانه ها نرسیده است.

مسوولان زندان می‌گویند که دو زندانی ۲۴ و ۳۰ ساله پس از این گروگانگیری با تیغه‌های برنده در بخشی از سلول سنگر گرفته‌ و درخواست یک هلی‌کوپتر برای فرار از محل کرده‌ بودند.

آسوشیتدپرس با پوشش این خبر به نقل از روزنامه سویدنی «آفتونبلادت» اعلام کرد که زندانیان پیش‌تر گفته‌ بودند که حاضرند در ازای دریافت بیست پیتزای کباب برای توزیع بین زندانیان این بند یکی از نگهبانان را آزاد کنند.

اداره زندان‌های و خدمات مراقبتی در سویدن روز چهارشنبه با «خیلی خطرناک» توصیف کردن شرایط یادآور شده بود که زندانیان ساعات ابتدایی بعد از ظهر وارد اتاق نگهبانی یکی از بندها شدند و دوربین های کنترل و نظارتی را در آنجا پوشاندند».

به گزارش خبرگزاری سویدن دو زندانی که عامل اصلی گروگانگیری یاد شده هستند به دلیل ارتکاب به قتل محبوس بوده اند.

یک مسوول اداره زندان‌های سویدن نیز با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که زندانیانِ گروگانگیر به ارتکاب جرایم سنگین محکوم شده‌اند.

اسکیلستونا، شهری که گروگانگیری در یکی از زندان‌های حومه آن صورت گرفته در حدود ۱۲۰ کیلومتری غرب استکهلم ، پایتخت سویدن واقع شده است.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email