گروه طالبان دست داشتن در یورش راکتی صبح روز سه شنبه به سمت کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل را رد کرد.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان ضمن رد دست داشتن این گروه در حمله روز عید، اظهار داشت: «نیروهای ما در تعطیلات عید قربان در حالت آماده باش به سر می برند».

مجاهد در حالی مسوولیت این حمله را انکار می کند که طالبان در ایام عید قربان مانند سال های گذشته رسما آتش بس را اعلام نکردند.

صبح روز سه شنبه همزمان با برگزاری نماز عید قربان که به طور مستقیم از شبکه تلویزیونی افغانستان پخش می شد؛ چند راکت در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل فرود آمد؛ با این حال؛ «اشرف غنی» رییس جمهوری و دیگر مقامات همراه نماز عید را که در فضای باز اقامه می­ شد با آرامش به پایان رساندند.

تصاویر تلویزیونی نشان می دهد، که غنی و ده ها نفر دیگر هنگام به صدا درآمدن اولین انفجار به خواندن نماز مشغول هستند و ماموران امنیتی به سمت منبع صدا می شتابند.

«میرویس استانکزی» سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفت که سه راکت در بیرون از کاخ ریاست جمهوری فرود آمده و هیچ گزارشی در مورد تلفات جانی گزارش نشده است.

گفتنی است که مسوولیت این حمله را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته است. گروهی که به صورت دقیق مشخص نیست مرکز فعالیت آن در کجاست و از چه کسانی تشکیل شده است.

آریاتودی – بخش نظامی

Print Friendly, PDF & Email