نتیجه یک تحقیق که روز سه شنبه منتشر شد نشان می دهد که واکسین شرکت مدرنا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در مقابل گونه دلتای ویروس کرونا نیز موثر است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ در این پژوهش نمونه خون هشت نفر از افرادی که واکسین مدرنا به آنها تزریق شده بود بررسی شد. هر هشت نفر با دو دوز از واکسین مدرنا واکسینه شده بودند. بنا به نتیجه تحقیق واکسین مدرنا هر هشت نفر را در برابر ویروس کرونا فارغ از گونه آن ایمن کرده بود.

با این حال؛ نتیجه این پژوهش نشان می دهد که سطح پادتنی که بدن افراد واکسینه شده در برابر گونه دلتای ویروس کرونا تولید کرده کمتر از گونه اصلی ویروس کرونا بوده است.

استفان بانسل، مدیرعامل شرکت داروسازی مدرنا با اشاره به نتیجه این پژوهش گفت: «این داده های جدید دلگرم کننده هستند و باور ما را مبنی بر اینکه واکسین بیماری “کووید ۱۹” در برابر گونه های جدید ویروس موثر هستند تقویت می کند».

گونه دلتای ویروس کرونا طی هفته های گذشته در بسیاری از کشورهای جهان شیوع پیدا کرده است. این گونه راحت تر از گونه اصلی ویروس کرونا از یک فرد به فرد دیگر منتقل می شود.

در تولید واکسین مدرنا مانند واکسین «فایزر-بیون تک» از فناوری جدید «پیام رسان آر ان ای» استفاده شده است. ارزش سهام شرکت مدرنا به دنبال انتشار گزارش تحقیق اخیر در بورس نیویارک افزایش یافت.

سازمان جهانی بهداشت چند روز پیش همزمان با شیوع گسترده گونه دلتای ویروس کرونا در سطح جهان از افراد واکسینه شده خواست که به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ادامه دهند. گونه دلتای ویروس کرونا تاکنون دستکم در ۹۲ کشور جهان شیوع یافته است.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email