اعضای خانواده سربازان محاصره شده در اوبه هرات، در مقابل ساختمان ولایت هرات، فریاد بلند کرده اند.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ بستگان سربازان محاصره شده در اوبه، با راه‌پیمایی خواستار اقدامات فوری برای رهایی این نیروها شده اند و ادعا دارند که سربازانی که در تصرف طالبان مانده اند در نبود غذا، برگ درختان را می‌خورند.

آنان با حضور در یک گردهمایی اعتراضی در مقابل ساختمان ولایت هرات، با مسدود کردن خیابان و دروازه ولایت هرات و آتش زدن تایر موتر، خواستند اعتراض خود را به گوش مسوولان حکومتی برسانند.

پیش از این ضیاالحق نوری، ولسوال اوبه هرات هشدار داده بود که اگر به نیروهای زخمی، کمک‌های فوری نرسد، جان خواهند داد.

آقای نوری تاکید کرده بود که شماری از این زخمیان به علت نبود دارو و درمان در حال جان دادن هستند و زخم‌های شمار دیگر آنان «بو» گرفته است.

ولسوال اوبه گفت که اجساد جان‌باخته‌گان نیروهای امنیتی توسط صلیب سرخ به شهر هرات، منتقل شده است.

ضیا‌الحق نوری می‌گوید: «همه نیروهای امنیتی گرسنه و تشنه هستند. زخمیان ما در حال جان‌دادن هستند. زخمی‌های که سطحی بودند، زخمی‌های‌شان بوی گرفته و همه‌چیز این‌جا تمام شده، مهمات نداریم».

او نیز افزوده است که در صورت عدم فوری کمک‌ها، شمار دیگری از نیروهای امنیتی ناگزیراند یا به طالبان تسلیم شوند و یا جان دهند.

در عین حال؛ عبدالصبور قانع، والی هرات، در یک نشست خبری گفت که تلاش‌ها برای انتقال زخمی‌ها ادامه دارد ‌و او با برگزاری یک نشست فوق‌العاده با فرماندهان ارشد ارتش، برای انتقال سربازان اقدام می‌کند.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email