رفتار نژادپرستانه، یهودی‌ستیزانه و تعرض جنسی گروهی از سربازان آلمانی موجب شد که وزیر دفاع یک بخش از نیروهای این کشور در لیتوانیا را به کشور فرا خواند.

به گزارش بخش حقوق بشر آریاتودی؛ این اتهام‌ها را ابتدا نشریه «اشپیگل» منتشر کرده بود. این سربازان بخشی از نیروهای آلمان بودند که با ناتو همکاری می‌کردند.

«آنگرت کرمپ کارن‌بایر»، وزیر دفاع آلمان، با اعلام خبر بازگرداندن نیروهای این کشور در توییتر، گفت که این رفتارها «با جدیت تمام مجازات» می‌شود.

چهار سرباز آلمانی پیشتر برای تحقیقات به آلمان فراخوانده شده بودند.

این نیروها برای آموزش سربازان محلی در بعضی کشورهای شرق اروپا حضور دارند. ناتو، این سربازان را برای مقابله با نیروهای روسیه آموزش می‌دهد.

خانم کرمپ کارن‌بایر در توییت روز چهارشنبه (26 جوزا/خرداد – 16 جون) خود نوشت: «خلاف‌کاری بعضی از سربازان در لیتوانیا، مثل یک سیلی به صورت همه ارتش آلمان است که هر روز در حال خدمت برای حفظ امنیت کشورمان هستند».

او گفت که کل جوخه «به سرعت» به آلمان بازخواهند گشت و هرگونه تحقیقات در آلمان انجام خواهد گرفت.

او روز سه شنبه گفته بود هر سربازی که از این اتفاقات خبر داشته و آن را گزارش نکرده است باید تنبیه شود.

بنا به آنچه که اشپیگل نوشته؛ اتفاقات در یک مهمانی در هوتلی در اواخر ماه اپریل در لیتوانیا روی داده است.

بخشی از نیروها متهم هستند که سربازی دیگر را مسخره کردند، او را تهدید به خشونت کردند و از تعرض جنسی فلمبرداری کرده‌اند. در این فهرست، خواندن شعرهای یهودستیزانه هم آمده است.

اتهام‌های دیگری هم بعدا اضافه شد که آزارهای جنسی و نژادی نیز در این جوخه معمول بوده است. اشپیگل نوشته است که بعضی از سربازان گزارش کرده‌اند که در روز ۲۰ اپریل، بعضی‌ها به مناسبت سالگرد تولد آدولف هیتلر آواز می‌خواندند.

دولت آلمان در سال‌های اخیر مجبور به اقدام علیه تندروهایی شده بود که در نیروهای مسلح این کشور نفوذ کرده بودند.

سال‌ پیش وزیر دفاع آلمان مجبور به منحل کردن بخشی از نیروهای کماندویی “کی اس کی” شد که احتمالا با راست‌گرایان تندرو در تماس بودند.

رسانه‌های آلمان روز سه‌شنبه از قول وزیر دفاع نوشتند که این نیرو در پی یک سال اصلاحات به طور کامل منحل نمی‌شود.

در سال ۲۰۱۷ وقتی که یادگاری های دوره نازی‌ها در میان دارایی‌های بعضی از سربازان پیدا شد، ارتش آلمان تحقیق درباره همه سربازان را شروع کرد.

پولیس آلمان هم با مساله تندروی در میان نیروهایش مواجه است.

هفته گذشته نیروی ویژه پولیس فرانکفورت، منحل شد. چند نفری از اعضای این نیرو در گروه‌های گفتگوی انترنتی راست‌گرایان افراطی بودند که در آنجا تصاویر هیتلر و صلیب شکسته دیده می‌شد.

یک مقام محلی روز سه‌شنبه تایید کرد که ۴۹ نفر از اعضای کنونی پولیس در این گروه‌ها حضور داشتند.

آریاتودی – بخش حقوق بشر

Print Friendly, PDF & Email