عباس عراقچی برافراشته شدن پرچم اسراییل بر فراز ساختمان‌های دولتی وین را دردناک خواند.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران در واکنش به دیده شدن پرچم اسراییل بر فراز ساختمانهای دولتی وین در  توییتر خود نوشت: «وین مقر آژانس انرژی هسته ای و سازمان ملل است و … تاکنون میزبان بزرگی برای مذاکرات بوده است. دیدن پرچم رژیم اشغالگر که به طرز وحشیانه ای ده ها غیرنظامی بی گناه، و بسیاری از کودکان را طی چند روز به طرز وحشیانه ای کشت، در بیشتر دفاتر اداری دولتی در وین، بسیار تکان دهنده و دردناک است. ما در کنار فلسطین ایستاده ایم».

شامگاه دوشنبه تنش در مرز اسراییل و نوار غزه فلسطین بالا گرفت. ارتش اسراییل روز جمعه گفت که از آغاز تشدید تنش حدود 1800 موشک از نوار غزه به داخل خاک اسراییل شلیک شده است که حدود 430 موشک در محدوده فلسطین منفجر شده است. بر پایه آخرین اطلاعات، هفت غیرنظامی و یک سرباز در اسراییل کشته شدند. اسراییل همچنین صدها حمله در نوار غزه انجام داده است. بر اساس وزارت بهداشت فلسطین، 131 فلسطینی قربانی حملات اسراییل شدند، 900 نفر زخمی شدند.

در همین زمینه؛ سباستین کورتس، نخست وزیر اتریش در توییتر خود نوشت: «امروز پرچم اسراییل به نشانه همبستگی با اسراییل بر بام دفتر دولت فدرال به اهتزاز درآمد. حملات تروریستی به اسراییل باید به طور شدید محکوم شود! با هم در کنار اسراییل هستیم».

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email