یگان مبارزه با تروریسم اداره اقلیم کردستان عراق هرگونه اطلاع یا مشارکت در عملیات ترور قاسم سلیمانی را تکذیب کرد.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ يگان ضد تروریسم اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای به گزارش روزنامه «دیلی میل» انگلیس درباره جزییات حادثه ترور قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران به دست نیروهای امریکایی واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «در این گزارش برخی افسران این یگان به دست داشتن در ترور قاسم سلیمانی متهم شده اند. همچنین نام موسسه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان نیز آورده شده است. با قاطعیت هرگونه اطلاع و مشارکت نیروهای مبارزه با تروریسم این اقلیم در این حادثه تکذیب می‌شود».

روزنامه «دیلی میل» ساعاتی پیش طی گزارشی نوشت که ماموران يگان ضد تروریسم اقلیم کردستان عراق به عنوان کارمندان میدان هوایی بین المللی بغداد برای اثبات هویت ژنرال سلیمانی هنگام فرود وی در این میدان هوایی حضور داشتند.

گفتنی است که قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در ماه جنوری سال 2020 در جریان یک حمله هوایی در نزدیکی میدان هوایی بغداد به کاروان موتر حامل او و فرماندهان گروه حشد الشعبی کشته شده است.

در همین راستا؛ وزارت دفاع امریکا «پنتاگون» هم ضمن تایید این خبر تصریح کرده است که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری وقت و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email