بر اساس بیانیه سرویس مطبوعاتی آژانس های امنیتی عراق، پایگاه هوایی عین الاسد در ولایت انبار در غرب عراق مورد اصابت موشک قرار گرفت؛ اما در این حادثه به هیچ کس آسیبی وارد نشد.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ در این بیانیه آمده است: «دو موشک “بی ام یک” در یک محوطه خالی در پایگاه هوایی عین الاسد در ولایت انبار سقوط کرده؛ اما هیچ خسارت جانی و مالی نداشته است».

پایگاه عین الاسد در 160 کیلومتری شمال بغداد واقع شده است. در جون سال گذشته، سرتیپ یحیا رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در ارتش عراق اعلام کرد که این تنها پایگاه در کشور است که در اختیار ایتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری ایالات متحده باقی مانده است.

در 5 جنوری سال 2020، پارلمان عراق با اکثریت آرا به عقب نشینی نیروهای خارجی از این کشور رای داد و همچنین در مورد بازنگری در قالب همکاری با ایتلاف ضد تروریستی بین المللی به رهبری امریکا صحبت کرد. این اقدامات پاسخی به عملیات امریکا در نزدیکی میدان هوایی بین المللی بغداد بود که در نتیجه آن در شب 3 جنوری همان سال، قاسم سلیمانی، ژنرال ایرانی و فرمانده نیروی قدس و ابومهدی مهندس معاون حشد شعبی عراق کشته شدند.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email