رسانه‌های ایران روز سه شنبه (14 ثور/اردیبهشت – 4 می) گزارش داده اند که یکی از کارکنان سفارت سوییس در تهران بر اثر سقوط از یک ساختمان بلندمنزل درگذشته است.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ طبق اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پولیس تهران، این حادثه ساعت ۹:۳۰ صبح به پولیس اطلاع داده شده و ماموران این نهاد با حضور در محل متوجه شده‌اند که خانمی ۵۲ ساله تبعه و کارمند سفارت سوییس از طبقه ۱۸ برجی در منطقه کامرانیه – شمال شهر تهران – سقوط و فوت کرده است.

مجتبا خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران، با بیان اینکه این فرد «دبیر اول سفارت سوییس» بوده است به خبرگزاری مهر گفت: «هنوز مشخص نیست این فرد خودکشی کرده یا این سقوط صرفا یک حادثه بوده است؛ اما از زمان فوت او مدت زیادی گذشته است».

این مقام سازمان اورژانس با اظهار بی‌اطلاعی درباره اینکه آیا «شواهدی مبنی بر ورود به زور به منزل این فرد یافت شده است یا نه»، گفت: «آن چیزی که گفته می‌شود این است که صبح کارگر این فرد به داخل ساختمان می‌آید و متوجه عدم حضور او می‌شود. سپس با پولیس تماس می‌گیرند و پولیس هم با اورژانس تماس می گیرد و جسد داخل باغچه کشف می‌شود».

وزارت خارجه سوییس با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرده است که تایید می‌کند «یکی از کارکنان سوییسی سفارت سوییس در تهران بر اثر یک حادثه مرگبار روز سه‌شنبه جان باخته است».

از سوی دیگر؛ وزارت خارجه سوییس در تماس یورونیوز فارسی با این نهاد اعلام کرد که به‌دلیل محافظت از داده‌ها و حریم شخصی نمی تواند اطلاعات بیشتری ارایه دهد و سفارت سوییس در ایران برای بررسی ماجرا در تماس با مسوولین محلی قرار دارد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این خبر با اظهار تسلیت اعلام کرده است: «موضوع از طریق مراجع ذیصلاح در دست بررسی بوده و نتیجه تحقیقات متعاقبا اعلام خواهد شد».

هنوز اطلاعات بیشتری از نحوه دقیق مرگ این فرد منتشر نشده است.

سوییس از زمان حادثه اشغال سفارت ایالات متحده در تهران در سال ۵۸ و قطع روابط دیپلوماتیک دو کشور حافظ منافع امریکا در ایران بوده است.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email