شورای عالی مصالحه ملی می گوید که تعدادی از اعضای این شورا با نماینده‌ی ویژه‌‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان دیدار کرده اند.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ شورای مصالحه ملی روز دوشنبه (13 ثور/اردیبهشت – 3 می) با نشر یک خبرنامه گفته است که شماری از رهبران جهادی و سیاسی و اعضای کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی عصر دوشنبه با زلمی خلیل‌زاد نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان در قصر سپیدار ملاقات کردند.

خبرنامه می افزاید که در این دیدار آخرین تحولات سیاسی-امنیتی، چشم‌انداز تلاش‌های صلح، کنفرانس استانبول، همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در حمایت از تلاش‌های صلح و فصل نو همکاری‌های جامعه‌ی جهانی با افغانستان در مرحله‌ی بعد از خروج نیروهای بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ادامه این خبرنامه آمده است که خلیل‌زاد در این دیدار از ادامه‌‌ی همکاری‌های ایالات متحده‌ی امریکا برای افغانستان و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح اطمینان داد. آقای خلیل‌زاد بر استفاده‌ی بهینه از فرصت موجود برای تامین صلح پایدار از طریق مذاکره تاکید کرد و راه برون رفت از بحران کنونی را ادامه مذاکرات خواند.

زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز دوشنبه وارد کابل شد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email