حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن یک هفته پس از قرار گرفتن در حبس خانگی به اتهام تلاش برای کودتا در انظار عمومی ظاهر و همراه با ملک عبدالله دوم عازم زیارت از مقبره پادشاه درگذشته این کشور شد.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ با توجه به ممنوعیت پوشش اخبار اختلافات موجود در میان اعضای خاندان سلطنتی اردن، مشخص نیست که حصر خانگی شاهزاده حمزه پایان یافته و او به دلخواه خود در مراسم صدمین سالگرد تاسیس اردن هاشمی شرکت کرده و یا به اجبار نیروهای امنیتی و برای نمایش وضعیت عادی در این کشور به آرامگاه ملک عبدالله اول آورده شده است.

در تصاویر رسمی منتشر شده از این مراسم شاهزاده حمزه در حالی که دریشی و نیکتایی به تن دارد بر خلاف سایر حاضران که ماسک سیاه بر چهره دارند، ماسک آبی رنگ جراحی به صورت زده است.

حکومت اردن هفته پیش شاهزاده حمزه، برادر اندر ملک عبدالله دوم را به همراه ۱۸ نفر دیگر به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت کرد. شاهزاده حمزه در حصر خانگی قرار گرفت ولی روز دوشنبه با انتشار فایلی صوتی اعلام کرد که با سرپیچی از دستور رییس ستاد کل ارتش به تماس خود با خارج از حصر ادامه خواهد داد.

عبدالله و حمزه هر دو پسران ملک حسین هستند که قبل از مرگش در سال ۱۹۹۹ حدود نیم قرن بر اردن حکومت کرد. عبدالله دوم پس از پادشاهی، حمزه را به عنوان ولیعهد خود منصوب کرد اما در سال ۲۰۰۴ این عنوان را از او سلب کرد و به پسر بزرگش داد.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email