کانال تلویزیونی “کان” اعلام نمود که اسراییل عامل حادثه در تاسیسات هسته ای ایران در نطنز است. حمله سایبری اسراییلی که موساد نقش ان را بر عهده داشت، عامل اقدامات در نطنز بود.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ شرکت رادیویی و تلویزیونی KAN اسراییل با استناد به “منابع اطلاعاتی” خود اعلام نمود که حمله سایبری اسراییلی که موساد نقش ان را بر عهده داشت، عامل اقدامات در نطنز بود.

صبح روز یکشنبه (22 حمل/فروردین – 11 اپریل) سازمان انرژی اتمی ایران گفت که در شبکه توزیع برق در کارخانه غنی سازی یورانیوم در نطنز، حادثه ای رخ داد، هیچ کس آسیب ندید و هیچ آلودگی محیطی وجود ندارد، دلایل این حادثه در حال اثبات است.

معاون رییس جمهور ایران و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، علی اکبر صالحی گفت که این حادثه یک حمله و مظهر “تروریسم هسته ای” است.

اما شرکت تلویزیونی و رادیویی کان در اسراییل گزارش می دهد: «منابع اطلاعاتی اعلام نموده است که اسراییل عامل اقدامات در نطنز است. حمله سایبری اسراییلی که موساد در آن نقش دارد (عامل اقدامات در نطنز بود)”.

به گفته این منابع تلویزیونی؛ خسارات وارده “بیشتر از آنچه در ایران می گویند” است.

از سوی دیگر؛ صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در خصوص حادثه صبح دیروز در سایت نطنز گفت: «اقدام (بامداد امروز) علیه مرکز غنی سازی نطنز نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای است».

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email