چند روز پس از آتش ویران‌کننده که سقف و منار مخروطی کلیسای نتردام پاریس را نابود کرد؛ بازرسان و عکاسان توانستند نگاهی به آسیبی که به داخل کلیسا واردشده بود بیندازند که شامل حفظ تعدادی از مصنوعات ارزشمند و مجسمه‌هایی که در میان ستون‌های خردشده و سقف بشدت آسیب‌دیده‌ی آن قرار داشتند می شد. اشخاص و شرکت‌های خصوصی در فرانسه قدم پیش نهادند و صدها میلیون یورو برای ساخت مجدد این بنای قدیمی و ارزشمند هزینه کردند. با هم به تماشای تصاویری مستند از داخل کلیسای نتردام، این کلیسای هشتصد ساله که هویت فرهنگی این کشور بود پس از آتش‌سوزی می‌اندازیم.

 

تصویری که در 16 آوریل 2019 گرفته‌شده، نشان‌دهنده محرابی است که با آوارهای نیم‌سوز شده در داخل کلیسای نتردام احاطه‌شده است.

AFP_1FP36E

 

 

 

 

 

این عکس که در روز سه‌شنبه 16 آوریل 2019 توسط تشکیلات آتش‌نشانی پاریس گرفته‌شده است، نشان می‌دهد که آتش‌نشانان آب را به داخل کلیسای نتردام هدایت می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

شعله‌ها در حفره‌های سقف کلیسای نتردام دیده می‌شوند، 15 آوریل2019

 

 

قسمت داخلی کلیسای نتردام از بیرون در ورودی قابل‌مشاهده است، 16 آوریل 2019، یک روز پس از آتش‌سوزی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ویرانه‌های آتش‌سوزی در داخل کلیسای نتردام قابل‌مشاهده است، 16 آوریل 2019، یک روز پس‌از آنکه آتش‌سوزی باعث خراب شدن کلیسا شد

 

 

 

 

 

 

 

تصویری که در 16 آوریل 2019 گرفته‌شده است، نمایی داخلی از کف کلیسای نتردام را در پاریس در روز پس از حادثه نشان می‌دهد که باعث ویرانی ساختمان شد.

غم انگیزترین صحنه ها، زمانی بود که فرانسویان با چشمانی گریان، در جریان سوختن این بنای هشت ساله با آن خداحافظی می کردند.

این کلیسا سالانه 13 میلیون بازدید کننده داشت و از جاذبه های فرهنگی و توریستی مهم نه تنها فرانسه که کل اروپا محسوب می گردید.

منبع: theatlantic.com

آریاتودی- بخش مطالب خواندنی

Print Friendly, PDF & Email