هفت راکت عصر دوشنبه (25 حوت/اسفند – 15 مارچ) به پایگاه هوایی محل استقرار سربازان امریکایی در شمال بغداد شلیک شد.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفته است که حمله عصر دوشنبه هیچ تلفات و خساراتی در پایگاه “بلد” نداشته است. به گفته وی؛ تنها دو راکت در محوطه پایگاه فرود آمده بود در حالیکه پنج راکت دیگر بیرون پایگاه فرود آمدند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، راکت‌ها از نوع “بی ام یک” بودند و از روستایی در ولایت همجوار دیاله در شرق کشور شلیک شدند.

شلیک راکت در عراق علیه سربازان امریکایی یا سفارت این کشور در بغداد از اواسط ماه فبروری، از سرگرفته شده است.

به طوریکه در یکی از شدیدترین راکت‌پرانی‌ها، دستکم ۱۰ راکت سوم ماه مارچ به پایگاه نظامی عین الاسد که نیروهای امریکایی و دیگر نظامیان ایتلاف تحت رهبری واشنگتن در آن مستقر هستند اصابت کرد. یک پیمانکار امریکایی در جریان این حمله راکتی بر اثر عارضه قلبی جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر یک حمله موشکی به اربیل عراق در اوایل ماه گذشته منجر به کشته شدن یک پیمانکار غیر نظامی و زخمی شدن یک نیروی نظامی ایالات متحده امریکا و سایر نیروهای ایتلاف شد.

ایالات متحده امریکا به تلافی این حمله در تاریخ ۲۶ فبروری (۸ حوت/اسفند) با دستور جو بایدن، در حملات هوایی به شمال شرق سوریه، مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران در نزدیک مرز عراق را مورد هدف قرار دارد که طبق اعلام سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ۲۲ نفر کشته شدند. اما پنتاگون می‌گوید در این حمله تنها یک نفر کشته شد.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email