چهل و ششمین دوره از جشنواره سینمایی سزار فرانسه جمعه شب با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش بخش فرهنگی آریاتودی؛ آخرین اثر آلبر دوپونتل، بازیگر و کارگردان فرانسوی با دریافت هفت جایزه از جمله سزار‌ بهترین فلم همه نگاه‌ها را در مراسم اختتامیه این جشنواره به خود جلب کرد.

اعضای هیات داوران جشنواره سزار ضمن تقدیر از نگاه تو‌ام با پوچ‌گرایی و شوخ طبعی نهفته در آثار آلبر دوپونتل جوایز متعددی به اثر سینمایی این بازیگر طناز و کارگردان متبحر فرانسوی اهدا کردند.

دوپونتل که به پادشاه طنز فرانسه شهرت دارد در سن ۵۷ سالگی برای «خداحافظ احمق‌ها»، موفق به دریافت جوایز بهترین فلم و بهترین کارگردانی شد.

تازه‌ترین اثر آلبر دوپونتل همچنین در بخش‌های بهترین فلمنامه غیراقتباسی، فلم‌برداری و طراحی صحنه، سزار گرفت و جایزه ویژه دانش آموزان را نیز دریافت کرد.

سزار نقش مکمل مرد با بازی نیکلا ماریه دیگر جایزه‌ای بود که فلم سینمایی «خداحافظ احمق‌ها» به کارگردانی آلبر دوپونتل به خود اختصاص داد.

هیات داوران برای نقش مکمل زن امیلی دوکن را برای بازی در «چیزهایی که می گوییم، چیزهایی که انجام می دهیم» مستحق دریافت سزار تشخیص داد.

جایزه بهترین بازیگر زن به لور کالامی برای بازی در «آنتوانت در سه‌ون» تعلق گرفت و سامی بواجیله، بازیگر فرانسوی-تونسی نیز موفق شد برای بازی در فلم «یک پسر» سزار بهترین بازیگر مرد را از آن خود کند.

در بخش‌ استعدادهای نوظهور نیز دو سزار به هنرمندانی تعلق گرفت که هر دو سیاه‌پوست بودند. فاتیا یوسف، بازیگر جوان و ۱۴ ساله فرانسوی برای بازی در «نانازها» سزار امید را دریافت کرد و ژان پاسکال زادی، بازیگر و خواننده ۴۰ ساله رپ فرانسوی برای بازی در فلم «به سادگی سیاه» موفق به دریافت همین جایزه شد.

مراسم اختتامیه این جشنواره به دلیل شرایط کرونایی با حفظ پروتکل‌های ویژه بهداشتی برگزار شد و تنها نامزدان دریافت جوایز به اختتامیه دعوت شده بودند.

آریاتودی – بخش فرهنگی

Print Friendly, PDF & Email