رسانه‌ها از حمله اسراییل به دست کم 10 کشتی ایرانی در یک سال و نیم گذشته خبر دادند.

به گزارش بخش خاورمیانه آریاتودی؛ وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود در منطقه و دولت ایالات متحده نوشت: طی یک سال و نیم گذشته، اسراییل دست کم به ده کشتی ایرانی حمله کرده است که عمدتا نفت به سوریه حمل می کنند.

به گفته این روزنامه؛ از پایان سال 2019، اسراییل با استفاده از انواع سلاح ها، از جمله ماین های زیر آب، علیه کشتی های ایرانی در دریای سرخ و سایر مناطق خاورمیانه حملاتی صورت داده است.

به گفته وال استریت ژورنال، اسراییل می ترسد که ایران از درآمدهای نفتی برای تامین مالی “افراط گرایی” در خاورمیانه استفاده کند.

درگیری بین ایران و اسراییل پس از انقلاب سال 1979 – 1357 خورشیدی در ایران افزایش یافت که با سخنان تند تهران علیه این دولت یهودی همراه بود و پس از ادعای آغاز تلاش ایران برای تولید سلاح های هسته ای، این وضعیت بدتر نیز شد.

درگیری ایران و اسراییل همچنین با جنگ تل آویو علیه جنبش شیعه حزب الله در لبنان و حملات ارتش اسراییل به اهداف ایرانی در سوریه تشدید می شود.

در جنوری، رییس ستاد نیروهای دفاعی اسراییل، سرلشکر آویو کهوی، دستور داد تا برنامه های عملیاتی جدیدی را برای ایران آماده کنند. در پاسخ، نماینده نیروهای مسلح ایران، ژنرال ابوالفضل شکارچی، تهدید کرد که در صورت کوچکترین اشتباه این کشور به اسراییل حمله خواهد کرد.

آریاتودی – بخش خاورمیانه

Print Friendly, PDF & Email