گزارش‌ها از ایران حاکی است اعضای مسلح گروه جیش العدل به دو موتر سپاه پاسداران در منطقه مرزی سراوان در سیستان و بلوچستان حمله کرده‌اند.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ یک کانال منسوب به گروه جیش العدل خبر این حمله را تایید کرد و در بیانیه‌ای به نقل از این گروه نوشت که موترهای که در منطقه کشتگان شهرستان “بمپشت” هدف قرار گرفته است، موتر “گشتی” نیروهای سپاه پاسداران بود.

سپاه پاسداران نیز در بیانیه‌ای با تایید این خبر نوشته است که بر اثر این حمله به نیروهای مهندسی سپاه در “بم پشت” یک نفر از “کارکنان مهندسی” مجروح و یک نفر هم مفقود شده است.

عبدالله عارف مدیر کمپین فعالان بلوچ نیز به بی بی سی فارسی گفته است که در این حمله مسلحانه دستکم دو موتر سپاه هدف قرار گرفتند که “پنج نیروی سپاه” در این حمله کشته شدند، و چند تن دیگر “گروگان” گرفته شدند.

“رصد بلوچستان” به نقل از منابع مطلع می‌گوید که در این درگیری “۵ تن از نیروهای سپاه کشته شده و سه تن دیگر به گروگان گرفته شده‌اند”.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد مرعشی، معاون امنیتی انتظامی ولایت سیستان و بلوچستان، هم اعلام کرد “این حمله مسلحانه عصر روز سه شنبه در منطقه کشتگان بخش بم‌پشت شهرستان سراوان رخ داده است”.

به گفته معاون امنیتی انتظامی ولایت سیستان و بلوچستان، “این موتر حامل نیروهای یگان مهندسی سپاه پاسداران بود”.

او درباره تلفات این حمله اظهار نظری نکرد.

به دنبال تیراندازی مرگبار دوشنبه (۴ حوت/اسفند) به سوی سوخت‌بران در منطقه مرزی سراوان، اعتراضات و تجمع‌هایی در شهرهای مخالف سیستان و بلوچستان رخ داد.

رصد بلوچستان گزارش داد که “گروه جیش العدل با حمله به این دو موتر باعث انهدام یکی از آن دو شده و موتر دیگر به همراه سرنشینان آن توسط نیروهای جیش العدل به گروگان گرفته شدند”.

جیش العدل خود را “ارتش عدالت و برابری” و سنی به ویژه در ولایت سیستان و بلوچستان ایران معرفی می کند. این گروه در موارد متعدد، درگیری‌هایی مسلحانه با نیروهای نظامی و امنیتی ایران داشته است و مسوولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی جنوب شرق ایران را هم به عهده گرفته است.

حکومت ایران این گروه را “تروریستی” می‌داند.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email