وزیر خارجه افغانستان اظهار داشته است که در صورت رعایت آتش بس از سوی طالبان جنگ علیه داعش را ساده می کند.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی حنیف اتمر به همراه وزیر خارجه روسیه حین سخنرانی مطبوعاتی در مقر وزارت خارجه روسیه گفت: “اگر طالبان به تعهدات شان استاده باشد و بخصوص آتش بس را رعایت کنند و این دعوت را بپذیرند، مبارزه ما با داعش در افغانستان به مراتب راحت تر می گردد”.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که کابل نگرانی روسیه را در ارتباط نفوذ داعش در افغانستان درک می کند، ما می توانیم مشترکاً در این عرصه کار کنیم.

قبلاً نمایندگان طالبان چندین بار اعلام نمودند که افغانستان را از وجود داعش پاک می کنند و ارتباط با این گروپ تروریستی ندارند

اتمر در دیدار روز جمعه (8 حوت/اسفند – 25 فبروری) با لاوروف پیام اشرف غنی به ولادیمیر پوتین را ابلاغ کرده گفت: “اشرف غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان شخصاً مایل است از کمک و مساعدتی که طرف روسی در طی بیست سال گذشته به افغانستان و مردم افغانستان انجام داده است، ابراز سپاسگزاری کند”.

اتمر در ادامه گفت: “رییس جمهور افغانستان با استفاده از این فرصت مایل است از طریق شما پیامی را به ولادیمیر پوتین رییس جمهور برجسته فدراسیون روسیه ابلاغ کند، که افغانستان یک کشور دوست، یک کشور شریک و کشوری است که دوست دارد با دولت و فدراسیون روسیه دوست باشد”.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email