اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در جریان سفرش به هرات، میدان هوایی این ولایت را به نام “خواجه عبدالله انصاری” نامگذاری کرد.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ آقای غنی امروز پنجشنبه (۲دلو/بهمن) “به منظور بررسی وضعیت وضعیت عمومی” به این ولایت غربی سفر کرد و در اولین اقدام نام میدان هوایی بین‌المللی هرات را به نام این عارف و نویسنده قرن پنجم هجری تغییر داد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته امرالله صالح، معاون اول رییس جمهوری و شماری دیگر از مقام‌های دولتی نیز آقای غنی را در این سفر همراهی می‌کنند.

در اعلامیه ارگ آمده است که آقای غنی پس از نام‌گذاری میدان هوایی هرات از این اقدام ابراز خرسندی کرده و آن را برای مردم افغانستان‌ تبریک گفته است.

قرار است آقای غنی در جریان این سفر با سایر مقام‌ها، علما (روحانیان)، زنان، جوانان، اعضای شورای ولایتی، متنفذین، جامعه مدنی و سکتور خصوصی آن ولایت، دیدارهای جداگانه داشته باشد.

میدان هوایی هرات یکی از چهار میادین هوایی بین‌المللی افغانستان است.

در حال حاضر؛ در چهار میدان هوایی بین‌المللی افغانستان مسوولیت بخش کنترول، برج‌های مراقبت، برخی از خدمات آتش‌نشانی و هواشناسی به صورت مشترک از سوی سازمان ناتو و دولت افغانستان به پیش برده می‌شود.

خواجه عبدالله انصاری عارف، نویسنده اهل عرفان و دانشمند معروف قرن پنجم هجری در هرات است.

آرامگاه خواجه عبدالله انصاری که به “پیر هرات” معروف است نیز در این ولایت زیارتگاهی مشهور است.

همه ساله به مناسبت زادروز او هم برنامه‌هایی از سوی نهادهای مختلف، فرهنگیان، فعالان جامعه مدنی برگزار می‌شود.

آریاتودی – اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email