نیروهای مربوط به فرقه ۱۱۱ارتش افغانستان که در ولایت‌های کابل، بامیان، کاپیسا، پنجشیر و پروان ماموریت انجام می‌دهند؛ از حضور طالبان در دروازه های کابل خبر داده اند.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ فرمانده فرقه ۱۱۱ ارتش از حضور طالبان در ولسوالی‌های سروبی کابل و چند بخش دیگر در نزدیکی‌های پایتخت سخن می‌زند و می‌گوید که این گروه از هر فرصتی برای هراس‌افگنی کار می‌گیرد.

اما رامین مقبل، فرمانده فرقه ۱۱۱ ارتش تاکید می کند که هیچ نگرانی از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان وجود ندارد؛ زیرا به‌ گفته او نیروهای دولتی توانایی راه‌اندازی عملیات را به‌گونه مستقل دارند.

او در این باره بیان داشت: «همین ۲۵۰۰ تن از نیروهای امریکایی اگر در افغانستان مانده باشند هم در میدان جنگ با ما نیستند. این‌ها به‌شکل مشوره‌دهی بعضی اوقات با بزرگان ما هستند».

نیروهای مربوط به فرقه ۱۱۱ارتش در ولایت‌های کابل، بامیان، کاپیسا، پنجشیر و پروان ماموریت انجام می‌دهند.

این نیروها می‌گویند که سال‌ها با تحمل قربانی‌ها، در برابر هراس‌افگنان مبارزه کرده‌اند و در شرایط کنونی نیز به مبارزه شان ادامه می‌دهند.

به‌ گفته این نیروها؛ تروریستان طالب می‌کوشند تا از شاهراه‌های کابل – شمال، کابل – جلال‌آباد و کابل – لوگر مهمات و افراد خود را به داخل شهر کابل برسانند.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email