روز گذشته جسد محمدرفیع رفیق صدیقی، روزنامه‌نگار افغانستانی و رییس پیشین تلویزیون خصوصی خورشید همراه با یک فرد دیگر در حومه کابل یافت شد.

درباره علت مرگ او اظهارات ضد و نقیضی نشر شده است.

برخی در شبکه های اجتماعی گفته اند که آقای صدیقی توسط افراد مسلح ناشناس به ضرب گلوله کشته شده است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ روز گذشته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان به رسانه‌ها گفت که آقای صدیقی و همکارش بر اثر “گازگرفتگی” فوت کرده‌اند.

اجساد آقای صدیقی و زنی که گفته می‌شود همکارش در تلویزیون بوده، روز گذشته در یک باغ در ولسوالی استالف کابل پیدا شد. پولیس هویت این زن را مشخص نکرده است.

خواجه حنیف صدیقی، ولسوال قره‌باغ کابل به بی‌بی‌سی گفت که علایم ضرب و شتم و آثار گلوله در جسدها موجود نبود و به همین دلیل تیم جنایی پولیس کابل بررسی‌ در مورد چگونگی این واقعه را آغاز کرده است.

زمان دقیق درگذشت آقای صدیقی و همکارش نیز هنوز مشخص نشده است؛ به گفته ولسوال قره‌باغ، پیکر افراد یاد شده به پزشکی قانونی انتقال یافته‌ است.

پولیس کابل و وزارت صحت افغانستان حاضر نشدند در این مورد جزییات بیشتر ارایه کنند.

محمدرفیع رفیق صدیقى، رییس اجرایى پیشین تلویزیون خصوصی خورشید در کابل بود. او گرداننده برنامه‌هاى سیاسى در تلویزیون بود و پیش از آن به عنوان سخنگوى وزارت معادن، رییس مرکز اطلاعات و رسانه‌هاى کمیسیون مستقل انتخابات نیز کار کرده بود.

پیکر آقای صدیقی روز جمعه (7 قوس – 27 نوامبر) در گورستان شهدای صالحین کابل به خاک سپرده شد.

در کمتر از یک ماه گذشته این سومین حادثه مرگ خبرنگاران افغانستانی است.

الیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در پی انفجار ماین در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شد. آقای داعی ۳۳ ساله بود و از سال ۲۰۰۸ به این سو برای رادیو آزادی کار می‌کرد.

یما سیاوش، مجری پیشین تلویزیون طلوع همراه با همکارش در انفجار بمب کارگزاری شده در موترش در کابل کشته شد که واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.

کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان می‌گوید با ثبت مرگ محمدرفیع صدیقی، شمار خبرنگارانی که در جریان سال جاری میلادی در افغانستان جان باخته‌اند، به هفت نفر می‌رسد.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email