دیوید هیل معاون وزير خارجه امریکا در راس هيات این کشور در كنفرانس بين المللی در مورد افغانستان شرکت می نماید.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده، هیات امریکایی را در کنفرانس بین المللی ژینو در مورد افغانستان رهبری می کند که از 23 تا 24 نوامبر به صورت آنلاین برگزار می شود.

در این بیانیه آمده است: “همانطور که در خدمات مطبوعاتی وزارت امور خارجه امریکا توضیح داده شده است، هیل به نمایندگی از ایالات متحده بیانیه خواهد داد و همچنین روز سه شنبه 24 نوامبر پیام ویدیویی مایکل پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده را ارایه می دهد.”

در این اعلامیه مطبوعاتی آمده است: “در حاشیه این کنفرانس، تحت رهبری ایالات متحده، نشست دیگری نیز به اولویت های اقتصادی و اثربخشی کمک ها برگزار خواهد شد”. این جلسه در 23 نوامبر برگزار خواهد شد و در آن جان بارسا معاون رییس آژانس توسعه بین المللی به نمایندگی از وزارت امور خارجه ایالات متحده سخنرانی خواهد کرد”.

وزارت امور خارجه امریکا افزوده  است: “طی این کنفرانس، شرکت کننده گان ایالات متحده بر تعهد به ایجاد افغانستان با امن، با ثبات، دموکراتیک و مستقل که در فضایی صلح با خود و همسایگانش زندگی خواهد کرد، تاکید خواهند نمود.”

کنفرانس بین المللی ژینو در مورد افغانستان به ریاست دولت های افغانستان و فنلند و همچنین سازمان ملل برگزار خواهد شد. همانطور که قبلا توسط نماینده رسمی وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخاروا گزارش شده بود؛ در تاریخ 24 نوامبر، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در جلسه عمومی کنفرانس شرکت خواهد کرد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email