اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا اترا اعلام کرده که به دنبال گسترش کمپاین اعتراضی “اترا کجاست؟” این اداره با شرکت‌های مخابراتی تفاهم کرده که قیمت انترنت به حداقل کاهش یابد.

محمدنجیب عزیزی رییس اترا، امروز شنبه (10 حمل) در یک نشست خبری در کابل از کاهش قمیت خدمات انترنتی خبر داد.

آقای عزیزی گفت که د رپی گسترش کمپاین اعتراضیِ “اترا کجاست؟” که در واکنش به افزایش نرخ انترنت و کاهش کیفیت خدمات انترنتی در شبکه‌های اجتماعی اخیرا به راه افتاده، نرخ خدمات انترنتی به حداقل کاهش یافته است.

او افزود که اداره اترا با مسوولان تمام شبکه‌های مخابراتی تفاهم کرده است تا قیمت هر ام بی/MB انترنت که پیش از این 10 افغانی بود، به یک افغانی کاهش پیدا کند.

به گفته وی، شبکه‌های سلام و ام تی ان تاکنون این کاهش قیمت را در ارائه خدمات انترنتی اعمال کرده‌اند و شبکه‌های دیگر نیز متعهد شده‌اند که در هفته‌های پیشرو به این تعهد عمل نمایند.

آقای عزیزی، بهبود سیستم ثبت شکایات و رایگان شدن تمام تماس‌ها به سیستم خدمات مشترکین را از دیگر اقدام‌های اصلاحی پس از کمپاین اعتراضی اخیر خواند.

او بیان داشت که علاوه بر رایگان شدن تماس به شماره‌های 998 و999 برای ثبت شکایات در اداره اترا، شرکت‌های مخابراتی نیز متهد شده‌اند که حداقل 20 تماس اعتراضی مشترکین را در جریان یک ماه به صورت رایگان پاسخ دهند.

وی تاکید کرد که شبکه‌های مخابراتی همچنان متعهد شده‌اند که پیشکش‌های انترنتی را پس از رضایت کامل مشترکین با درخواست آنان فعال کرده و به شکایات مشترکین نیز به گونه جدی رسیدگی کنند.

رییس اداره اترا در ادامه با اشاره به توزیع غیر قانونی سیم کارت در کشور گفت که جلوگیری این کار تا وقتی شناسنامه‌های الکترونیکی سراسری نشود، ممکن نخواهد بود.

به گفته او هم اکنون صدها هزار سیم کارت از جانب اداره اترا ضبط شده و شرکت‌های مخابراتی نیز صدها ملیون دالر در این پیوند جریمه شده‌اند، تمام اقدام‌های پیشگیرانه در کاهش توزیع غیرقانونی سیم کارت‌ها اثرگذار نبوده‌اند.

گفتنی است که اخیرا یک کمپاین اعتراضی گسترده زیر نام” اترا کجاست؟” در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به آنچه پایین بودن کیفیت خدمات انترنتی و افزایش قیمت این خدمات گفته می‌شود، به راه افتاده است.

Print Friendly, PDF & Email