لیدی گاگا خواننده، ترانه سرا و بازیگر امریکایی، کانسرتی با شرکت ده ها خواننده سرشناس برای حمایت از کادر درمانی در سراسر جهان برگزار می کند.

به گزارش بخش فرهنگ و هنر آریاتودی؛ سِلین دیون، آنجِل، رولینگ استون، التون جان، پُل مک کارتنی و ده ها ستاره سرشناس دیگر دنیای موسیقی، شنبه و یکشنبه هفته جاری، هر یک از قرنطینه خود، کانسرتی شش ساعته برای قدردانی و حمایت از کادر درمانی سراسر جهان اجرا کردند.

این کنسرت به ابتکار سازمان غیردولتی “گلوبال سیتیزن” با حمایت سازمان بهداشت جهانی و لیدی گاگا به افتخار پزشکان، پرستاران و همه دیگر پرسنل بیمارستانی و پژوهشی که با شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به کوویدـ١٩ مبارزه می کنند، تدارک دیده شد.

این کانسرت که “جهان واحد، با هم در خانه” نام گرفته، به گفته هوگ اِونس، رییس سازمان “گلوبال سیتیزن” بازتاب “زمان یکپارچگی جهان در مبارزه با کوویدـ١٩” است.

«گلوبال سیتیزن» با سازمان دادن این رویداد تلاش می کند همه مردم جهان را به حمایت از انجمن های خیریه محلی جلب کند. هوگ اِونس می پرسد «آیا در دوره ای هستیم که باید مرزها را ببندیم یا در فکر ساختار درمانی مردم در آن سوی کره زمین باشیم؟» و خود پاسخ می دهد «کوویدـ١٩ به ما آموخت که یک بیماری در نقطه ای از جهان می تواند به بیماری در همه جهان بدل شود». این کنسرت در کنار بسیاری تحولاتِ دیگرِ هفته های اخیر نمادِ یکپارچگی جهان و شهروندی همه در این سرزمین واحدی است که کره زمین نام دارد.
روز شنبه لیدی گاگا، تیلور سوییفت، پل مک کارتنی، گروه رولینگ استونز، بیانسه، و اپرا وینفری در یک برنامه تلویزیونی ویژه تشکیل یافته از بخش های موسیقی، کمیدی، و روایت خاطرات و داستان های شخصی، از آنهایی که در بحران کرونا همچنان در خطوط مقدم می جنگند، تجلیل کردند.

رویترز نوشته است که این رویداد با عنوان “یک جهان: با هم در خانه”، از طریق چندین شبکه تلویزیونی در امریکا و سایر کشور ها پخش شد که شامل ستارگان مشهور دنیای پاپ، و بزرگترین گردهمایی مجازی از چهره های مطرحی بود که تاکنون به نشان اتحاد و همدردی در بحران همه گیری جهانی کرونا جدا از هم، ولی در یک جا و در یک برنامه، جمع شده بودند. شرکت کنندگان در این کانسرت مجازی، که در خانه هایشان ویدیو ضبط کرده بودند، شامل التون جان، جنیفر لوپز، استیوی واندر، دیوید بکهام فوتبالیست بریتانیایی، میشل اوباما و لورا بوش، بانوان اول پیشین امریکا، آندریا بوچلی، سلین دیون، بیلی آیلیش، بیل گیتس، و ده ها نفر دیگر بود.
این رویداد به سرپرستی سازمان بهداشت جهانی و گروه غیرانتفاعی «شهروند جهان»، داستان های شخصی معلمان، کادر مراقبت های بهداشتی، کارمندان سوپرمارکت ها، راننده های تحویل کالا، پستچی ها، و دیگر کارکنانی که در بحران کرونا در خطوط مقدم به خدمات خود ادامه می دهند، را نیز روایت کرد.

این رویداد به جای گردآوری کمک های مالی عموم، کمپنی ها و گروه های بشردوستانه را تشویق به اهدای کمک های مالی به صندوق کووید۱۹ سازمان بهداشت جهانی کرد.

به گفته سازمان دهندگان، تاکنون ۱۵۰ میلیون دالر اهدایی جمع کرده اند.

منبع: رویترز

آریاتودی – بخش فرهنگ و هنر

Print Friendly, PDF & Email