در پی تجاوز دسته جمعی به یک زن جوان و به قتل رساندن آن در هند، صدها فعال حقوق زنان در چندین شهر این کشور دست به تظاهرات زده و خواستار اشد مجازات برای عاملان این رویداد شدند.

به گزارش بخش زنان آریاتودی؛ تظاهرکنندگان با در دست داشتن دست نوشته هایی چون “به جنایت علیه زنان پایان دهید” انزجار خود را نسبت به این واقعه نشان داده و از دولت مرکزی این کشور خواستند تا شدیدترین برخورد را در برابر عاملان این تجاوز و قتل اتخاذ کند.

برخی از معترضین از جمله یک نماینده زن پارلمان هند که در تظاهرات شرکت کرده بود؛ حتا خواستار اعدام بدون محاکمه متهمین این پرونده شدند.

اما نکته حایز اهمیت، حضور خانم “جایا باچن” بازیگر مشهور سینمای هند و همسر “آمیتاب باچن” که خود نیز از هنرپیشه های پرسابقه سینمای بالیوود است؛ در جریان این تظاهرات بود. خانم جایا باچن هم اکنون نماینده مردم هند در پارلمان است.

او با صراحت گفته است: ” عاملان این جنایت باید بدون طی شدن مراحل قضایی اعدام شوند. این یک جنایت محرز است که چیزی برای تحقیق و بررسی وجود ندارد و عاملان آن هم اعتراف کرده اند”.

وی اظهار کرد که علت اصلی افزایش خشونت های جنسی در هند “ناکارآمد بودن رفتار دستگاه قضایی و طولانی بودن روند تحقیق” است که برخورد با چنین جنایاتی را ضعیف و بطی نشان می دهد.

گفتنی است که این تظاهرات در شهرهایی چون دهلی نو (پایتخت هند)،‌ حیدرآباد، بنگلور،‌ کلکته و چند شهر دیگر هند،‌ راه اندازی شده است.

شایان ذکر است که چهارشنبه هفته گذشته (7 قوس – 27 دسمبر) قربانی که زنی 27 ساله و دامپزشک بود؛ در یکی از خیابان های مزدحم شهر حیدرآباد توسط چهار مرد ربوده شده و پس از تجاوز گروهی به قتل رسیده بود.

متجاوزین ابتدا موتر این خانم را عمدا پنچر کرده و به بهانه کمک به وی، او را به داخل یک پارکینگ کشانده و سپس به وی تجاوز کرده بودند. پس از آن او را در حالی که نیمه بیهوش بود، در آتش سوزاندند.

موج تظاهرات در حیدرآباد به اندازه گسترده شده بود که دیروز تعدادی از تظاهرکنندگان با حمله به پاسگاه پولیسی که این چهار مظنون در آن بازداشت بودند؛ قصد داشتند آن ها را مورد محاکمه صحرایی قرار دهند. اما پولیس با تلاش زیاد معترضین را پراکنده کرده بود.

طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده، بیش از ۳۳ هزار مورد تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۷ در هند به ثبت رسیده که ده هزار نفر از قربانیان آن را افراد زیر سن قانونی تشکیل می‌دهند.

آریاتودی – بخش زنان

Print Friendly, PDF & Email