اورزولا فن درلاین، رییس جدید کمیسیون اروپا روز یکشنبه اول دسمبر رسما کارش را در دفتر جدید آغاز کرد.

رهبران نهادهای اروپایی همزمان با آغاز به کار کمیسیون در مراسمی دهمین سالگرد معاهده لیسبون را در بروکسل جشن گرفتند و گرامی داشتند.

“شارل میشل”، نخست وزیر سابق بلجیم که به‌عنوان رییس شورای اتحادیه اروپا انتخاب شده است، “اورزلا فن درلاین”رییس جدید کمیسیون، “دیوید ساسولی” رییس جدید پارلمان اروپا و “کریستین لاگارد” رییس بانک مرکزی اروپا در مراسم روز یکشنبه در بروکسل حضور داشتند.

اوزولا فن درلاین رییس جدید کمیسیون اروپا با انتشار ویدیویی در حساب توییتری‌اش، از اسباب‌کشی به دفتر جدیدش در ساختمان کمیسیون در بروکسل خبر داد.

رهبران اتحادیه اروپا در مراسم دهمین سالگرد معاهده لیسبون، سخنرانی کردند و رییس پارلمان و رییس شورای اروپا یک نسخه از معاهده لیسبون را به رییس جدید کمیسون تقدیم کردند.

رییس جدید کمیسیون اروپا در سخنانی در این مراسم با اشاره به قدرت اتحادیه اروپا گفت: ” هیچ روزی بهتر از این سالگرد برای آغاز به کار ما وجود ندارد. ما نگهبان روح معاهده لیسبون هستیم”.

او درباره اروپا گفت: ” وظیفه ما این است که این گنج را حفظ کنیم”.

کریستین لاگارد، رییس جدید بانک مرکزی اروپا نیز با اشاره به این که جهان در این یک دهه تغییرات باورنکردنی‌‌ای از جمله ظهور فناوری، بحران مالی و فعالیت جامعه بین‌المللی روی تغییرات اقلیمی را شاهد بوده است، گفت: ” زمان آن رسیده است که از عصر ترمیم به عصر نوسازی و امید گذر کنیم”.

معاهده لیسبون که اول دسمبر ۲۰۰۹ به اجرا گذاشته شد؛ اصلاحاتی در نهادهای اروپایی از جمله شورای اتحادیه اروپا، کمیسیون و پارلمان را در دستور کار خود داشت و شرایط و فرایندهای خروج کشورها از اتحادیه اروپا را مشخص کرده است. معاهده لیسبون نقش بزرگتری را به پارلمان اروپا واگذار کرد و قدرت بیشتری به نمایندگان این پارلمان داده است.

آریاتودی – بخش اروپا

Print Friendly, PDF & Email