معاون کمیته دفاعی مجلس سنای امریکا در دیدار از بخش عملیات های خاص ارتش ملی افغانستان، قول داده است که همکاری این کشور با افغانستان همچنان ادامه خواهد یافت.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ خانم “شلاندا یونگ” از چهره های دموکرات مجلس سنای امریکا با حضور در لشگر عملیات های ویژه کماندوی ارتش افغانستان گفته است که ناتو در مبارزه با تروریزم و دهشت افکنی همچنان در کنار دولت و نیروهای امنیتی این کشور خواهد ماند.

در خبرنامه ای که از سوی لشگر عملیات های ویژه ارتش ملی منتشر شده آمده است: ” شلاندا یونگ، معاون دموکراتیک رییس کمیته دفاعی مجلس سنای ایالات متحده امریکا بعد از ظهر روز (سه‌شنبه، ۱۴عقرب) از قول اردوى عملیات خاص کوماندو دیدار کرده است. شلاندا یونگ در این دیدار گفته است که قواى ناتو در مبارزه با تروریزم در کنار نیروهاى دفاعی و امنیتى افغانستان می ماند و به کمک و همکاری های شان در بخش‌هاى آموزشی، مشورت دهى و فراهم سازی تجهیزات پیشرفته به کشور، ادامه می دهند”.

این سفر از آن جهت اهمیت دارد که در بهبوهه گفتگوهای نیمه تمام ایالات متحده و گروه طالبان، بحث خروج نیروهای امریکایی و به دنبال آن، کاهش تعهدات این کشور به دولت افغانستان داغ شده است.

دونالد ترامپ قبلا گفته بود که نیروهای امریکایی برای خروج از افغانستان آماده می شوند و این موضوع بر اساس توافقی ارزیابی شده که بین دولت امریکا و گروه طالبان به صورت پیش نویس انجام گرفته است.

بسیاری از کارشناسان نظامی افغانستانی و بین المللی هشدار داده اند که خروج نیروهای ناتو از افغانستان، این کشور را به عراق دوم تبدیل خواهد کرد و به عواقب آن هشدار داده اند.

با این حال؛ بسیاری مقامات امریکایی در سفر به افغانستان این امیدواری را داده اند که تعهد ایالات متحده برای مبارزه با تروریزم با افغانستان همچنان باقی است.

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان امریکا و مارک اسپر وزیر دفاع این کشور دو هفته پیش به کابل آمده و از پشتیبانی قاطع شان از نیروهای امنیتی و دولت افغانستان اطمینان داده بودند.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email