دسته انتخاباتی “ثبات و همگرایی” امروز اعلام کرده است که این تیم “چهار نوع رای تقلبی” را در فهرست آرای غیرقابل پذیرش قرار داده است.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ این دسته انتخاباتی امروز چهارشنبه (15 عقرب – 6 نوامبر) در اعلامیه ای خبری گفته است که آنها چهار نوع “رای تقلبی” که شمار زیادی از آرا را هم تشکیل می دهد؛ تحت هیچ شرایطی نخواهند پذیرفت و کمیسیون مستقل انتخابات می بایست این رای ها را باطل اعلام کند.

در این خبرنامه آمده است: ” شورای رهبری دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، شام گذشته نشست فوق‌العاده‌ یی را با حضور رهبران سیاسی و شخصیت‌های ملی به رهبری آقای عبدالله درباره روند انتخابات، برگزار کرد. در این نشست فیصله شد که کمیسیون انتخابات، پیش از آغاز بازشماری آرا، باید به تمام خواسته‌های قانونی و معقول دسته ثبات و همگرایی، رسیدگی کند”.

تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله هشدار داده است که به دقت روند فعالیت کمیسیون انتخابات را زیر نظر دارد و هرگونه تخلفی که از سوی این نهاد و یا اشخاص حقیقی و حقوقی انجام گیرد؛ با واکنش شدید این تیم رو به رو خواهد شد.

تیم عبدالله عبدالله در این اعلامیه، چهار نوع آرایی که از نظر آنها “تقلبی” خوانده شده را این گونه بیان کرده است:

“۱۳۷۶۳۰ آرای قرنطین شده دردستگاه‎‌های شناخت بایومتریک؛ ۱۰۲۰۱۲ رای خارج از زمان – پیش از ۷ صبح ۶ میزان و پس از ۵ عصرهمان روز – عکس از روی عکس و عکس‌های تکراری که به دلیل تعیین معیار تفکیک غیر معیاری، هنوز تصفیه نشده اند و دستگاه‌ها و کارت‌های گم شده که بالغ به ۷۰۰ عدد می‌ رسد، چهار گونه آرای تقلبی از دیدگاه دستۀ انتخاباتی عبدالله می باشند”.

این گروه انتخاباتی قبلا هشدار داده بود که کمیسیون انتخابات باید در مورد حدود 12 هزار صندوق رای دهی که قرار بر بازشماری آن بود و همچنین مساله 300 هزار رای مشکوک، تصمیم درست و عادلانه اتخاذ کند.

افزون بر دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، تیم های انتخاباتی گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل هم اعلام کرده اند که 137 هزار رای قرنطین شده فاقد اعتبار است.

همچنین روند بازشماری آرا نیز به صورت دقیق و در حضور ناظرین صورت بگیرد.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email