رسانه های روسی گفته اند که مسکو به زودی موشک فوق پیشرفته و سنگین خود با برد 11 هزار کیلومتر را در معرض آزمایش قرار خواهد داد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ این موشک قاره پیما زیر نام “سارمات” بردی بیشتر از 11 هزار کیلومتر دارد که همزمان توانایی حمل 15 کلاهک اتمی را نیز دارا می باشد. این موشک در نوع خود، از پیشرفته ترین تسلیحات جهان به شمار می رود که روسها آن را “بی نظیر” خوانده اند.

روزنامه “ودموستی” در گزارشی گفته است که این موشک با قدرت تخریبی بسیار بالا و برد فوق العاده طولانی، نشان دهنده پیشرفت فن آوری تسلیحاتی روسیه در کل جهان است.

این رسانه روسی در بخشی از گزارش خود نگاشته است: ” در مرحله اولیه آزمایش موشک‌های بالستیک سارمات که در ناتو شیطان-۲لقب گرفته؛ شامل پرتاب دو موشک با کلاهک شبه جنگی از یک سیلوی موشکی از منطقه آزمایش موشکی «پلستسک» در «کامچاتکا» است. روسیه قصد دارد ظرف امسال دست‌کم پنج پرتاب موشکی از منطقه پلستسک انجام دهد”.

هنوز هیچ مقام مسوول در وزارت دفاع روسیه در این رابطه چیزی نگفته است؛ اما برخی منابع به این روزنامه گفته اند که برنامه ساخت این موشک نهایی شده و به احتمال قوی، چند ماه بعد (اوایل سال 2020) برای آزمایش آماده می شود.

این منابع گفته اند  که موشک “سارمات” قادر است شهری به اندازه “تگزاس” امریکا را به صورت کامل از بین ببرد.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email