صدها زن روز شنبه (27 میزان) در پاریس روی زمین به حالت مُرده دراز کشیدند تا با این روش توجه‌ ها را نسبت به خشونت خانوادگی علیه زنان جلب کنند.

به گزارش بخش زنان آریاتودی به نقل از یورونیوز؛ طبق آمار برخی از موسسات محلی، بیش از ۱۲۰ زن در سال جاری تاکنون در نتیجه مستقیم خشونت خانگی در فرانسه کشته شده‌ اند.

معترضان نام هر کدام از قربانیان خشونت خانوادگی در فرانسه را در دست داشتند و یک به یک روی زمین افتادند و سپس بلند ‌شدند و فریاد کشیدند: “نه یکی دیگر”.

“نه یکی دیگر” کارزاری است که در سال ۲۰۱۵ در اعتراض به خشونت‌ علیه زنان در آرژنتاین شکل گرفت.

 

وزارت داخله فرانسه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۱ مورد قتل زنان از سوی شریک زندگی فعلی یا سابق آن ‌ها به ثبت رسیده است.

دولت فرانسه از ماه گذشته مجموعه نشست‌هایی را در سراسر کشور با موضوع “مبارزه با خشونت خانگی” آغاز کرده است که اولین اقدام برای حل این معضل محسوب می شود.

قرار است در چارچوب این نشست‌ها و با هم ‌اندیشی نمایندگان دولت و انجمن‌ها، امکانات جدیدی برای مبارزه با این شکل از خشونت فراهم آید.

 

از سویی دیگر؛ دستگاه قضایی فرانسه در برابر وقوع جرایم مرتبط با خشونت خانگی رویه سرسخت‌ تری در پیش گرفته است؛ به ‌طوری که در ماه‌های اخیر، شمار پرونده‌های گشوده شده درباره خشونت خانگی، حتا بدون ثبت شکایت از سوی قربانی افزایش یافته است.

آریاتودی – بخش زنان در آیینه اجتماع

Print Friendly, PDF & Email