یک بانوی هنرمند در هرات، ۳۰ اثر نقاشی‌ اش را در نمایشگاهی در هرات به نمایش گذاشته است.

به گزارش بخش زنان آریاتودی به نقل از طلوع؛ بانو شکیبا صحرایی می ‌‎گوید در نقاشی‌هایش مشکلات و دستاوردهای زنان را به تصویر کشیده ‌است.

بانو صحرایی در این باره گفت: ” هدف ما این است که انگیزه بدهیم به خانم ‌ها، به خاطر اینکه آن‌ ها محدودیت‌ها و محرومیت ‌هایی ‌که در آن قرار دارند را بشکنند و بتوانند در هر عرصه‌ یی ‌که دوست دارند فعالیت کنند”.

برخی بازدید کنند‌گان این نمایشگاه، نشان دادن چالش‌های زنان در قالب نقاشی را در بهتر شدن اوضاع زندگی زنان اثر گذار می ‌دانند.

آنان می ‌گویند که کلام هنر اثر عمیقی بر ذهن‌ها دارد و دیدگاه هر بیننده ای را نسبت به زنان تغییر می‌ دهد.

 

انیتا احمدی، یکی از این بازدید کنند‌گان می گوید: ” این ‌بار رنگ‌ها استند که خبر می ‌دهند. حرف‌های نگفته و حس‌های نگفته ‌یی که هرگز بیان نشده اند”.

انیسه سروری، رییس امور زنان هرات نیز می گوید: ” در کنار این موضوعات، خانم ‌ها بسیار خوب کار کرده ‌اند و دستاوردهای خوبی داشته ‌اند. می‌توانیم بگویم دستاوردهایی که در هژده سال گذشته داشته ‌اند نسبت به مشکلاتی که فراراه آنان است، بیشتر است”.

 

مقام های محلی هرات هم اذعان دارند که نقاشی‌های این نمایشگاه نشان دهنده اوضاع عینی زنان در این ولایت است.

مونسه حسن زاده، معاون والی هرات در این باره می گوید: ” به واقعیت، مشکلات وجود دارد و این را انکار نمی‌کنیم. اداره محلی هرات درباره این مشکلات در قالب کمیسیون‌ ها، تلاش می کند تا راه حل هایی بیابد”.

خشونت‌ و چالش‌ در برابر زنان در ولایت هرات همواره نگران کننده خوانده شده است. مقام‌ های محلی هرات با اینکه از تلاش‌های حکومت برای بهبود وضعیت زندگی زنان در این ولایت سخن می‌ گویند؛ اما برخی فعالان حقوق زنان بر این باورند که چالش‌هایی که زنان را تهدید می کنند؛ در عرصه های مختلف همچنان به قوت خود باقی است.

 

آریاتودی – بخش زنان در آیینه اجتماع

Print Friendly, PDF & Email