تحقیقات جدید نشان می‌دهد برخلاف باورهای رایج گوشت سفید (مرغ و ماهی) به اندازه گوشت سرخ (گوشت گاو و گوسفند) برای سلامتی مضر است و محصولات گوشتی از هر نوع میزان کلسترول خون را افزایش می ‌دهند.

دانشمندان پیشتر نشان دادند که مصرف زیاد گوشت سرخ سبب افزایش کلسترول، بسته شدن رگ های خونی و بیماری‌های قلبی می‌شود و خطر مرگ بر اثر سکته قلبی و مغزی را افزایش می ‌دهد.

همچنین گفته می‌شد که گوشت سفید مانند گوشت مرغ و فیلمرغ جایگزین سالمی برای گوشت گاو و گوسفند است اما تحقیقات جدید نشان می‌ دهد که مصرف زیاد گوشت سفید نیز همانند گوشت سرخ مضر است.

مطالعه‌ای که در مرکز تحقیقاتی تحقیقات بسته شدن شرایین در بیمارستان کودکان دانشگاه اوکلند در کالیفرنیا صورت گرفته و در “ژورنال امریکایی تغذیه بالینی” منتشر شده، نشان می‌ دهد که مصرف زیاد گوشت سفید همانند گوشت سرخ میزان کلسترول خون را بالا می ‌برد.

بالا بودن کلسترول خون یکی از مهمترین عواملی است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی  را افزایش می دهد.

مقایسه میان غذاهای گوشتی و گیاهی

برای مقایسه میان اثرات گوشت ‌خواری و گیاهخواری، این محققان افراد حاضر در مطالعه را به صورت تصادفی در سه گروه جای دادند: گروه گیاه‌ خواران، مصرف ‌کنندگان گوشت سرخ و مصرف ‌کنندگان گوشت سفید.

این افراد از میان زنان و مردان سالمی که ۲۱ تا ۶۵ سال داشتند انتخاب شده و به مدت ۴ هفته زیر نظر بوده و مورد مطالعه قرار گرفتند. در پایان، میزان چربی‌ خون آنها اندازه‌ گیری شد.

این تحقیق نشان داد که افراد گروه گیاه‌ خواران پایین‌ترین میزان کلسترول را در مقایسه با دو گروه گوشت ‎خواران داشتند. گرچه میزان کلسترول در مصرف ‌کنندگان گوشت سرخ از مصرف کنندگان گوشت سفید اندکی بیشتر بود؛ اما این تفاوت بسیار ناچیز و قابل چشم‌ پوشی است.

داکتر رونالد کراس، سرپرست این تیم تحقیقاتی گفت که نتایج بدست آمده؛ وی و دیگر اعضای تیم را “شگفت‌زده” کرده است.

او در این باره گفت: ” زمانی که ما این مطالعه را برنامه‌ ریزی کردیم؛ انتظار می ‌رفت که گوشت سرخ نسبت به گوشت سفید تاثیر بیشتری بر میزان کلسترول خون داشته باشد. اما نتایج به دست آمده که نشان می ‌دهد تفاوتی میان کلسترول خون در میان مصرف ‌کنندگان گوشت سرخ و سفید نیست؛ ما را شگفت‌زده کرد”.

البته باید توجه داشت که این تحقیق گوشت سفید تمام آبزیان را در بر نگرفته و تنها اثرات گوشت سفید ماکیان بر کلسترول خون را اندازه‌ گیری کرده است.

نویسندگان این مقاله پیشنهاد کرده ‌اند که بهتر است افراد میزان مصرف گوشت را در رژیم غذایی خود به حداقل برساند و به پروتیین‌های گیاهی توجه بیشتری کنند.

با این حال آقای کراس می ‌گوید تحقیقات بیشتری نیاز است تا سلامت گوشت سفید را ارزیابی کرده و نشان دهد چه میزان مصرف آن با سلامت قلب مغایرت ندارد.

منبع: ژورنال بهداشت

آریاتودی – مجله سلامت

Print Friendly, PDF & Email