آمریکا در پنج سال گذشته 50 هزار حمله هوایی در افغانستان، عراق و سوریه انجام داده‌ که در پی آن، هزاران غیر نظامی از جمله کودکان کشته شده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، نیویورک تایمز بر اساس اسناد جدیدی که از سوی پنتاگون منتشر شده است، گزارش داده که این حملات به دلیل “استخبارات عمیقا ناقص” سبب کشته شدن هزاران غیر نظامی از جمله بسیاری از کودکان شده است.
طبق گزارش، مجموعهٔ از اسناد سری که بیش از 1300 گزارش تصویری تلفات غیر نظامیان را تحت پوشش قرار داده است، نشان می دهد که این غیر نظامیان توسط “بمب‌های دقیق” آمریکا کشته شده اند.
نیویارک تایمز گفته است که چندین گزارش مبنی بر کشته شدن غیر نظامیان در شرق میانه را از قبل گزارش داده است، اما تحقیقات این روزنامه نشان می‌دهد صد‌ها غیر نظامی که در این حملات کشته شده اند،‌ کم شماری شده اند.
مثال دیگرحملهٔ‌ نومبر 2015 در منطقه رمادی عراق است که ظاهرا یک مرد “یک شی ناشناختهٔ سنگین” را به سمت یکی از پایگاه‌های داعش می‌کشاند،‌ اما بررسی‌ها نشان داد که آن یک کودک بود که در حملهٔ هوایی نظامیان آمریکا کشته شد.
در این گزارش آمده است که فیلم‌های نظارتی ضعیف و نا مناسب در اغلب موارد موجب شده است که قوای هوایی آمریکا در هدف قرار دادن جناح‌های مخالف ناکام بماند و در نتیجه، غیر نظامیان قربانی حملات شوند.
در آخرین مورد،‌ در حملۀ 29 اگست هواپیمای بدون سرنشین در کابل که گمان می‌رفت بر یک موتر مربوط به گروه داعش صورت گرفته، 10 نفر اعضای یک خانواده به شمول هفت کودک کشته شدند.
بر اساس این گزارش، بسیاری از بازماندگان این حملات معلول و معیوب شده اند و درمان آنان هزینهٔ هنگفت می‌خواهد،‌ اما برای کمتر از 10 تن آنان پول به عنوان “تسلیت” پرداخت شده است.
Print Friendly, PDF & Email