پولیس در ولایت سمنگان از دستگیری 9 فردی خبر داده است که هفته گذشته به صورت گروهی، به یک قابله در این ولایت تجاوز کرده بودند.

به گزارش بخش حقوق بشر آریاتودی؛ پولیس ولایت سمنگان، 9 نفر را به اتهام تجاوز جنسی گروهی به یک کارمند بهداشتی در بخش قابلگی در این ولایت بازداشت کرده است.

گفته می شود که این کارمند بهداشتی هفته گذشته در ولسوالی “روی دو آب” ولایت سمنگان، حین خدمت در یک درمانگاه ویژه زایمان، مورد حمله این افراد قرار گرفته و به صورت گروهی به وی تجاوز شده است.

این افراد از سوی پولیس وابسته به یک گروه مسلح غیرمسوول معرفی شده اند که حین ارتکاب این عمل نیز اسلحه به دست این خانم را مجبور به این عمل نموده اند.

در گزارش پولیس تذکر داده شده که یکی از کارمندان بهداشتی این درمانگاه نیز در نتیجه لت و کوب این افراد به شدت زخمی شده است.

سخنگوی پولیس سمنگان در جزییات ارایه شده گفته است که چهار تن از متجاوزان سنی پایین تر از 18 سال داشته و بقیه سنی بین 25 تا 30 سال داشته اند.

این افراد فعلا در بازداشت پولیس قرار دارند و پرونده این افراد فعلا به دادستانی برای تحقیقات بیشتر فرستاده شده است.

هنوز از جزییات و علت این حادثه گزارشی منتشر نشده است. افراد نامبرده نیز بنا به ادعای برخی از کارمندان بهداشتی درمانگاه یاد شده دستگیر شده اند و پولیس می گوید که هنوز جرم این افراد ثابت نشده است.

آریاتودی – بخش حقوق بشر

Print Friendly, PDF & Email