مردی مسلح روز سه‌شنبه (5 اسد/مرداد – 27 جولای) حوالی ساعت پنج بعد از ظهر با ورود به یک جواهرفروشی در نزدیکی خیابان شانزه‌لیزه جواهراتی به ارزش حدود ۳ میلیون یورو را به سرقت برد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ بنا به گزارش‌ رسانه‌های فرانسوی، یک روز پس از این حادثه، دو مظنون مرتبط با سرقت یاد شده در یکی از شاهراههای متصل به شهر موزل واقع در شمال شرق فرانسه به همراه بخشی از جواهرات به سرقت رفته دستگیر شدند.

در این گزارش ضمن اشاره به نحوه اجرای سرقت که در ناحیه هشتم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه صورت گرفته، آمده است که سارق خود را به عنوان یک مشتری ثروتمند جا زده بود.

بنا به این گزارش؛ سارق پس از ورود به جواهرفروشیِ «شومه» با سلاح گرمی که همراه داشته فروشندگان را مورد تهدید قرار می‌دهد و با برداشتن قطعاتی که ارزش آنها بین ۲ تا ۳ میلیون یورو تخمین زده شده از محل می‌گریزد.

سرقت در چه شرایطی روی داد؟

حادثه در خیابان «فرانسوای اول» در نزدیکی شانزه‌لیزه روی می‌دهد؛ جایی که یکی از شعبه‌های جواهرفروشی «شومه» در آن واقع شده است.

در گزارش رسانه‌های فرانسوی آمده است که سارق، مردی شیک پوش با دریشی خاکستری و کفش‌های چرم بوده که با موترسایکل مقابل جواهرفروشی متوقف و ساعت 5 بعد از ظهر وارد مغازه می‌شود.

گفته می‌شود که سارق چهره خود را به صورت کامل نپوشانده بود؛ اما بواسطه به صورت داشتن یک ماسک جراحی که این روزها اغلب شهروندان برای محافظت از ویروس کرونا از آن استفاده می‌کنند تنها چشم‌های او قابل تشخیص بود.

به گفته چند فرد مطلع؛ وی پس از ورود به مغازه درخواست می‌کند که چند قطعه گرانقیمت را برایش بیاورند تا او از نزدیک آنها را ببیند.

کارمندان فروشگاه به تقاضای وی عمل می‌کنند اما سارق به محض دسترسی به جواهرات تپانچه‌ای اتوماتیک بیرون می‌کشد و ضمن تهدید فروشندگان قطعات را در کسیه‌ای ریخته و بدون آسیب به کسی از محل می‌گریزد.

سارق چگونه فرار کرد؟

گفته می‌شود که سارق دست کم ۱۰ قطعه جواهر را در جریان این سرقت برمی‌دارد و هنگام فرار کد امنیتی فروشگاه را فعال می‌کند تا بدین ترتیب جواهرفروشی به روی فروشندگان قفل شود.

سارق پس از اطمینان از محبوس شدن فروشندگان داخل جواهر‌فروشی، سوار بر موترسایکل صحنه سرقت را در کمال خونسردی ترک می‌کند.

ماموران پولیس که از این سرقت مطلع شده بودند سپس اعلام کردند فردی با مشخصات سارق را در یک سینمای نزدیک خیابان شانزه‌لیزه دیده‌اند.

پولیس سپس برای یافتن سارق محدوده اطراف محل سرقت را به صورت کامل تحت کنترل در می‌آورد؛ اما بعد مشخص می‌شود که اطلاعات مربوط به شناسایی فردی شبیه به او در سینما موثق نبوده و باعث گمراهی شده است.

یک منبع نزدیک به تحقیقات گفته است که سارق سرانجام موترسایکل را در یکی از محله‌های ناحیه هشتم پاریس رها کرده و سوار مترو می‌شود.

پولیس فرانسه هنوز به دنبال این پرونده عجیب بوده و تاکنون به نتایج قابل قبولی که ردی از سارق را کشف کند؛ دست نیافته است.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email