هیچ مدرکی وجود ندارد که تایید کند پدیده‌های هوایی غیرقابل توجیهی که در سال‌های اخیر بارها توسط خلبانان ارتش ایالات متحده مشاهده شده، مربوط به موجودات فرازمینی است. این نتیجه تحقیقات مقامات اطلاعاتی ایالات متحده امریکا درباره این پدیده‌های مرموز بود؛ با این وجود این مقامات هنوز نمی‌توانند دلیل وجود این اشیای پرنده اسرار آمیز در هوا را توضیح دهند.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ پنتاگون حدود یک سال پیش از این در اگست ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرده بود که در حال ایجاد کارگروه جدید تحت مدیریت نیروی دریایی ایالات متحده برای تحقیق درباره اشیای پرنده ناشناس یا بطور اختصار «یوفوها» است.

روزنامه نیویارک تایمز ایالات متحده که چکیده نتایج این تحقیقات را به نقل از منابع آگاه منتشر کرده، به نقل از مقامات اطلاعاتی امریکا می‌نویسد آنچه روشن و قابل تایید است اینکه این اشیای پرنده غیرمعمول، بخشی از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته و مخفی پنتاگون نیستند.

با این وجود؛ حتا با بررسی اسناد مربوط به بیش از ۲۰ شی پرنده ناشناس که طی دو دهه گذشته گزارش شده، هنوز نمی‌توان توضیحی برای وجود آنها و حرکات اسرارآمیزشان از جمله سرعت غیرمعمول، تغییر مسیرهای ناگهانی و توانایی عجیبشان در ناپدید شدن‌ داشت.

این مقامات که به شرط ناشناس ماندن با نیویارک تایمز صحبت کرده‌اند، می‌گویند که اگرچه به دلیل نبود مدارک روشن نمی‌توان تایید کرد که یک فناوری فرازمینی‌ در پشت این پدیده‌ها است، اما نمی‌توان آن را نیز به‌طور کامل رد کرد.

مقامات اطلاعاتی و نظامی ایالات متحده بیش از هر چیز از این موضوع نگران هستند که این پدیده‌های مرموز به گونه‌ای با چین و روسیه در ارتباط باشند.

انتظار می‌رود گزارش این تحقیقات تا ۲۵ جون در اختیار کنگره امریکا قرار گیرد؛ با این وجود در این گزارش بخش‌های کاملا محرمانه‌ای نیز وجود دارد که بار دیگر شایعات را درباره اسرار پشت پرده این فناوری‌های ناشناس تقویت می‌کند.

یک سال پیش از این؛ وزارت دفاع امریکا سه ویدیو منتشر کرد که توسط خلبانان نیروی دریایی امریکا تهیه شده بود و در این ویدیوها اشیایی پرنده در هوا دیده می‌شد. یکی از این ویدیوها که تا سال گذشته در بخش اطلاعات محرمانه طبقه بندی شده بودند، در نوامبر ۲۰۰۴ و دو ویدیوی دیگر در جنوری ۲۰۱۵ میلادی گرفته شده بودند.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email