مشاور امنیت ملی افغانستان به منظور بررسی اوضاع زندانیان و وضعیت شان، از توقیف خانه بگرام دیدار کرد.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور امروز در راس یک هیات عالی رتبه امنیتی، از بخش های مختلف زندان بگرام از جمله شفاخانه، کتابخانه و بندهای محبوسین دیدن کرد.

شورای امنیت ملی در یک خبرنامه گفته است که آقای محب و هیات همراهش به منظور بررسی وضعیت عمومی زندان بگرام و شنیدن پیشنهادات مسوولین این زندان برای رفع مشکلات موجود، به این محبس رفته بودند.

گفته می شود که مشاور امنیت ملی با تنی چند از نمایندگان زندانیان گفتگو کرده و درخواست های آنان را پیرامون فرمان بخشش و تخفیف رییس جمهور، وضعیت تغذیه و تسهیلات، تسریع روند قانون پرونده ها و سایر مشکلات، از نزدیک شنیده است.

هفته گذشته، آقای محب و رییس عمومی کمیته صلیب سرخ افغانستان طی دیداری، روی موضوعاتی چون رسیدگی به وضعیت بهداشتی و معیشتی زندانیان صحبت کرده بودند. مشاور امنیت ملی کشور نیز از رسیدگی به وضعیت زندانیان اطمینان داده بود.

این دیدار از زندان بگرام در حالی انجام می گیرد که این توقیف خانه، محل نگهداری خطرناکترین فرماندهان گروههای تروریستی از جمله طالبان و داعش است. این زندان تا چند سال پیش در اختیار نیروهای امریکایی بود که در آن، افزون بر بازداشت شدگان داخلی از طالبان، تعدادی از زندانیان گوانتانامو نیز به این محبس منتقل شده بودند.

بازدید مشاور امنیت ملی کشور به دنبال حکم رییس جمهور غنی برای آزادی 175 زندانی طالب انجام گرفته و این دیدار با حکم اخیر رییس جمهور که به نظر می رسد به زودی عملی گردد؛ احتمالا ارتباط نیست.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email