سرمایه‌گذاران عمده بورس ایران طی ماه‌های اخیر بیش از 150 هزار میلیارد تومان سرمایه را از بورس این کشور به منظور خرید “رمزارز” نظیر بیت کوین خارج کرده‌اند.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ محسن علیزاده، عضو شورای عالی بورس ایران در مورد اخبار مرتبط با خروج ارقام نجومی از بازار سرمایه این کشور طی هفته‌های اخیر گفته است: «هم حقیقی‌های بزرگ و هم حقوقی‌ها در مدت زمان بسیار کوتاهی بیش از 150 هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شده است».

به گزارش خبرگزاری ایلنا؛ علیزاده خروج این حجم از نقدینگی از بورس ایران به منظور سرمایه گذاری در بازار رمزارزها را «بی‌اخلاقی» توصیف کرده و افزود: «خروج این میزان نقدینگی از بازار غیرقانونی نبوده؛ اما باید تعهد اخلاقی را رعایت می‌کردند، وقتی به شخصیت حقوقی لقب حرفه‌ای را در بازار می‌دهیم باید اخلاق حرفه‌ای را هم بروز دهند».

وی تصریح کرد که حقوقی‌های بی اخلاق در اوج قیمت‌ها سهام فروخته‌اند و این نقدینگی را وارد بازارهای موازی از جمله ارزهای دیجیتال و رمزارزها کرده‌اند.

عضو شورای عالی بورس ایران افزود: «به یکی از این حقوقی‌های خیلی بزرگ که سرمایه خود را از بازار خارج کرده، گفتم باید این عدد را به بازار برگردانید و بازار را در این شرایط حمایت کنید؛ آنها مدعی شدند که با این سودی که از بازار به دست آمده، معوقات حقوق چند سال گذشته را پرداخت کردیم».

طی چندین ماه گذشته، سود بازار بورس ایران به شدت سیر نزولی داشته و بسیاری از سرمایه گذاران خُرد و بزرگ ضررهای هنگفتی را در این راه متحمل شده اند.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email