روسپی‌های شهر بلو هوریزونته، سومین شهر بزرگ برازیل به مدت یک هفته اعتصاب کرده‌اند و خواستار قرار گرفتن در فهرست گروهای در اولویت برای دریافت واکسین کرونا هستند.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ آنها می‌گویند که هزاران “کارگر جنسی” در این شهر به دلیل شیوع کرونا و بسته شدن هوتل‌ها (که به آنها برای فروش خدماتشان اتاق اجاره می‌دادند)، به مشتریان خیابانی روی آورده‌اند و اکنون با انوع مختلفی از مردم سرو کار دارند و در معرض خطر هستند.

سیدا ویه‌یرا، رییس انجمن روسپی‌ها(فاحشه ها) در ایالت میناس گرایس می‌گوید: «ما هم در خط مقدم هستیم، ما هم اقتصاد را به حرکت در می‌آوریم و در خطر هستیم. ما باید واکسینه بشویم».

او و دیگر زنان روسپی روز دوشنبه هفته جاری نیز در یکی از خیابان‌های شهر که پر از هوتل‌های تعطیل شده بود و زمانی یکی از مکان‌های پررونق فعالیتشان محسوب می‌شد، دست به اعتراض زدند. آنها پلاکاردهایی به همراه داشتند که رویشان نوشته شده بود: «کارگر جنسی هم نیروی کار حرفه‌ای است».

دولت برازیل برای اولین مرحله واکسیناسیون عمومی قصد دارد کارکنان بخش‌های بهداشت، معلمان، افراد مسن، بومیان این کشور و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای را واکسینه کند.

دولت امیدوار است که بتواند گروه‌های در اولویت را که حدود ۷۷ میلیون نفر از جمعیت ۲۱۱ میلیونی این کشور هستند، تا پایان نیمه نخست سال جاری میلادی واکسینه کند. با این وجود به گفته کارشناسان به دلیل کمبود دوز واکسین‌های ضد کرونا، احتمالا این کار تا سپتمبر ادامه می‌یابد.

برازیل در حال حاضر دومین کشور جهان با بیشترین شمار مبتلایان به کووید۱۹ است. تاکنون در این کشور بیش از ۱۳ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۳۳۷ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email