سخنگوی طالبان اعلام کرد که میدان هوایی قندهار مورد حملات راکتی این گروه قرار گرفته و به نیروهای افغانستان تلفات سنگینی وارد شده است.

به گزارش بخش نظامی آریاتودی؛ منابع محلی نیز در ولایت قندهار در جنوب افغانستان روز چهارشنبه (18 حمل/فروردین – 7 اپریل) اعلام کردند که میدان هوایی این ولایت مورد حملات راکتی طالبان قرار گرفته است.

منابع گفته اند که 6 راکت طالبان به پایگاه هوایی قندهار برخورد کرده است؛ اما از تلفات و خسارات دقیق آن اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. گفته می شود که در این میدان هوایی نیروهای بین المللی هم حضور دارند؛ اما این نیروها تاکنون در خصوص حملات یاد شده چیزی نگفته اند.

در همین حال، جمال‌ناصر بارکزی؛ سخنگوی پولیس در گفتگو با رسانه های خبری این حمله راکتی را تایید کرد؛ اما از ارایه جزییات خودداری ورزید.

در این راستا برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که دست‌کم شش راکت به میدان هوایی قندهار اصابت کرده ‌است.

حملات طالبان در مناطق مختلف افغانستان تشدید شده است، طالبان دو روز قبل نیز در واکنش به حملات مشترک نیروهای امریکایی و افغانستانی به مواضع این گروه، در یک حمله انتحاری با موتر بمبگذاری شده نیروهای امنیتی در ولایت کابل را هدف قرار داد.

هفته گذشته نیز منابع محلی در ولایت قندهار به رسانه‌ها گفتند که ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی ارغستان این ولایت توسط موتر بمب‌گذاری شده هدف قرار گرفته است.

«غورزنگ آفریدی» معاون امنیت فرماندهی پولیس قندهار گفته بود که طالبان پس از انجام دو انفجار به ساختمان فرماندهی پولیس ارغستان حمله کرده‌ است.

این حملات در حالی است که مذاکرات قطر بین دولت افغانستان و طالبان در دوحه با بن‌بست روبرو شده است و نشست صلح استانبول نیز در 16 اپریل برگزار خواهد شد.

آریاتودی – بخش نظامی

Print Friendly, PDF & Email