سه خواهر روس که سال ۲۰۱۸ پدر خود را به قتل رسانده بودند؛ از سوی دادستانی این کشور به صورت رسمی به عنوان «قربانی» شناخته شدند. تفهیم اتهام قتل عمد برنامه ریزی شده به این سه خواهر در حالی صورت گرفت که آنان مدعی بودند پدرشان از آنها سوءاستفاده جنسی کرده است.

به گزارش بخش حقوق بشر آریاتودی؛ با اعلام نظر رسمی دادستانی، وکلای این سه خواهر امیدوارند که اتهام قتل برنامه ریزی شده به موکلانشان به «دفاع مشروع» تغییر کند.

الكسی پارشین كه وکیل خواهران “خاچاتوریان” را بر عهده دارد؛ به خبرگزاری تاس روسیه گفت: «پدر این سه دختر به علت شكنجه، سوءاستفاده جنسی و اجبار به اعمال جنسی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت».

كرستینا، آنجلینا و ماریا سه خواهر روس پس از پیداشدن جسد پدرشان که با ضربات متعدد چاقو از ناحیه گردن و سینه به قتل رسیده بود، بازداشت شدند. آنها پس از بازداشت اعتراف كردند كه پدرشان را به دلیل تجاوزهای مکرر به قتل رسانده‌اند. این سه خواهر به هنگام قتل پدرشان ۱۷، ۱۸ و ۱۹ ساله بودند.

اگر چه شواهد نشان از آن داشت که آقای خاچاتوریان از نوامبر ۲۰۱۴ دخترانش را به طور منظم مورد ضرب و شتم، تحقیر و تهدید به خشونت فیزیکی قرار داده و آنها را مجبور به رابطه جنسی کرده است؛ اما در پایان سال ۲۰۱۹ اتهام قتل عمد برنامه ریزی شده به این سه خواهر تفهیم شد.

دادستان کل به بازپرسان گفته بود که از این اتهامات صرف نظر کنند؛ اما دستور او نادیده گرفته شد.

به این ترتیب الکسی لیپتسر، وکیل دیگر این سه خواهر معتقد است: «اگر پرونده جنایی علیه میخاییل خاچاتوریان به دادگاه کشیده شود و دادگاه وی را به جرم ارتکاب جنایت علیه دخترانش مقصر تشخیص دهد؛ ما مدرک غیرقابل انکار دیگری مبنی بر دفاع مشروع این سه خواهر بدست خواهیم آورد».

ماریا، کوچکترین خواهر، هنگام قتل دیوانه اعلام و به درمان اجباری فرستاده شد و دو خواهر دیگر هم اکنون در حبس خانگی به سر می‌برند.

اگر چه هم اکنون سه خواهر روس به عنوان قربانی شناخته شده‌اند؛ اما اتهام قتل برای آن‌ها همچنان پابرجاست.

به گفته یاروسلاو پاکولین؛ یکی دیگر از وکلای این سه خواهر، دادگاه موکلانش تا پایان دادگاه پدرشان آغاز نخواهد شد. بنابراین به نظر این وکیل بعید است که سه خواهر به این زودی‌ها آزاد شوند.

آریاتودی – بخش حقوق بشر

Print Friendly, PDF & Email