سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه (14 حوت/اسفند – 4 مارچ) هشدار داد که شمار موارد تایید شده ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هفته گذشته در اروپا افزایش یافته است.

به گزارش بخش اجتماعی آریاتودی؛ طبق گزارش بخش اروپایی سازمان جهانی بهداشت، بیش از یک میلیون ابتلای جدید در هفته گذشته در ۵۱ کشور اروپایی گزارش شده است.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا به خبرنگاران گفت که این رقم نسبت به هفته قبل از آن افزایش شش درصدی داشته است و به کاهش امیدوارکننده شش هفته‌ای موارد جدید ابتلا در این قاره پایان داد.

تجدید حیات ویروس کرونا به ویژه در اروپای مرکزی و شرقی بسیار جدی گزارش شده است.

دکتر کلوگه به فشارهای مداوم بر بیمارستان‌ها و کادر درمانی اشاره کرد و گفت: «با گذشت یکسال از شروع همه‌گیری سیستم‌های بهداشتی ما نباید در چنین شرایطی باشند».

وی از کشورهای اروپایی خواست تا با افزایش احتیاط‌ ها در موارد مختلف، بهبود تست‌های تشخیصی کرونا، ردیابی تماس‌ها، قرنطینه افراد مبتلا و تسریع در واکسینه کردن شهروندان، به اصول برگردند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که ۴۵ کشور از ۵۱ کشور اروپایی واکسیناسیون را آغاز کرده‌اند.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا تصریح کرد: « ۱.۹ درصد از جمعیت ۴۰ کشور اروپایی و ۲۴.۵ درصد از کادر درمانی در ۲۰ کشور به طور کامل (با دو دوز) واکسینه شده‌اند».

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده امریکا پیش بینی کرده‌اند که بخش زیادی از جمعیت خود را قبل از پایان تابستان واکسینه خواهند کرد.

آریاتودی – بخش اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email