باشنده‌گان ولسوالی موسهی کابل می‌گویند که در هشت روستای بزرگ این ولسوالی هنوز هم طالبان حضور دارند و گشت‌وگذار کارمندان دولتی و نظامیان به این ولسوالی دشوار است.

به گزارش آریاتودی به نقل از طلوع نیوز؛ موسهی که در سی کیلومتری کابل قرار دارد یکی از ولسوالی‌های ناامنی کابل به حساب می‌رود. باشنده‌گان موسهی می‌گویند که درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان و انفجار ماین‌های جاسازی شده در کنار جاده از مردم قربانی می‌گیرند.

عبدالله، یکی از باشنده‌گان موسهی می گوید: «کسانی که در دولت وظیفه دارند اردو یا پولیس یا کسانی که در بخش‌های دیگر استند به آن‌ها زیان و تاوان می‌رسانند».

نقیب‌الله، باشندۀ دیگر موسهی نیز افزود: «مخالفان دولت حضور دارند در موسهی. این ولسوالی چندان امنیت ندارد در برخی مناطق حکومت حاکمیت دارد».

در همین حال، نظامیانی که در این ولسوالی سرگرم تامین امنیت هستند، می‌گویند با آن‌که امیدوار اند بهار پیش‌‎رو پایان جنگ با طالبان باشد اما آماده نبردها برای فصل تازه جنگی با گروه‌های جنگجو نیز استند.

پرویز، یکی از سربازان ارتش در موسهی اظهار داشت: «تلفاتی که به افراد ملکی می‌رسد بزرگ‌ترین تاوان به ما است».

جمعه سید سادات، فرمانده یکی از پاسگاه‌های ارتش در موسهی نیز می گوید: «نیروهای امنیتی و دفاعی توان این را دارند که جلو هرگونه پلان شوم را بگیرند».

اوضاع ولسوالی موسهی از سال‌ها به این‌سو ناامن است.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email