دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق امریکا، در اولین سخنرانی خود پس از شکست در انتخابات ماه نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرده است که قصد خروج از حزب جمهوریخواه و تاسیس یک حزب جدید را ندارد. او تاکید کرد از این پس بر احیای قدرت جمهوریخواهان در برابر دموکرات ها متمرکز خواهد کرد.

به گزارش بخش جهان آریاتودی؛ دونالد ترامپ در نطق روز یکشنبه (10 حوت/اسفند – 28 فبروری) در نشست یک گروه محافظه کار در شهر اورلاندوی فلوریدا همچنین گفت که احتمال شرکت در انتخابات سال ۲۰۲۴ میلادی را بررسی می کند.

روسای جمهوری امریکا که در انتخابات شکست بخورند معمولا از عرصه سیاسی کنار می روند اما دونالد ترامپ گفت مبارزاتی که در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز کرده هنوز پایان نیافته است.

او گفت: «ما احزاب جدید ایجاد نمی كنیم. ما حزب جمهوریخواه داریم که با متحد شدن از هر زمان دیگری قوی تر خواهد شد.»

ناظران می گویند که حضور دونالد ترامپ در نشست سالانه گروه موسوم به کنفرانس اقدام سیاسی محافظه کار نشان دهنده ادامه نفوذ وی بر جمهوریخواهان است.

دونالد ترامپ گفت: «شک نکنید که ما پیروز خواهیم شد و امریکا از هر زمان دیگری قویتر و بزرگتر خواهد بود.»

آقای ترامپ به شدت از جو بایدن انتقاد کرد و گفت که آقای بایدن سیاست دولت سابق را از «اول امریکا به آخر امریکا» تغییر داده است.

دونالد ترامپ مدعی شد که جو بایدن «فاجعه بارترین ماه اول یک رییس جمهور در تاریخ معاصر» را داشته است.

جو بایدن از زمان ورود به کاخ سفید با صدور دستورالعمل های اجرایی بسیاری از سیاست های سابق دونالد ترامپ از جمله در عرصه های مهاجرتی و تغییرات اقلیمی را لغو کرده است.

دونالد ترامپ پیش بینی کرد که دموکرات ها در انتخابات میان دوره های ۲۰۲۲ شکست بخورند و سپس در سال ۲۰۲۴ کاخ سفید را به جمهوریخواهان واگذار کنند.

دونالد ترامپ، اولین رییس جمهوری در تاریخ امریکا که دو بار استیضاح شده است. او همچنین تنها رییس جمهوریست که پس از ترک کاخ سفید در سنا محاکمه شد.

مجلس سنا – که تحت کنترل جمهوریخواهان بود – روز ۱۳ فبروری دونالد ترامپ را از اتهام “تحریک به شورش” علیه کنگره تبرئه کرد.

دموکرات ها در مجلس نمایندگان مدعی شده بودند که آقای ترامپ با ادعاهای کذب درباره تقلب انتخاباتی گسترده، هوادارانش را به یورش به کنگره تشویق کرده است – اتهامی که وکلای رییس جمهوری سابق بی اساس خواندند.

در پی آن حمله شبکه توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را به طور کامل و دایمی بست. او آن اقدام را «توطئه دمکرات‌ها و چپ‌های تندرو» توصیف کرد.

دونالد ترامپ از زمان ترک کاخ سفید در اقامتگاه مارولاگو در فلوریدا سکونت دارد. او در چند ایالت با تحقیقات کیفری مواجه است از جمله در ایالت نیویارک که دادستان دموکرات منهتن اخیرا با حکم دیوان عالی به سوابق مالیاتی آقای ترامپ دست پیدا کرده است.

دونالد ترامپ تنها رییس جمهوری در تاریخ معاصر امریکا بوده است که از انتشار مدارک مالیاتی سابق خود خودداری کرده بود.

آریاتودی – بخش جهان

Print Friendly, PDF & Email