مارشال عبدالرشید دوستم، معاون پیشین ریاست جمهوری و رهبر حزب جنبش ملی افغانستان پس از یک و نیم سال دور از پایتخت، پیش از ظهر امروز وارد کابل شد.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ رهبر جنبش ملی امروز شنبه (9 حوت/اسفند – 27 فبروری) در حالی که از سوی داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی مورد استقبال قرار گرفت؛ در میدان هوایی کابل با برخی از سیاسیون دیدار  کرد.

گفته می‌شود که آقای دوستم در این سفر با رییس جمهور غنی و شماری از چهره‌های سیاسی دیدار خواهد کرد.

عبدالرشید دوستم پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 دیگر به کابل نیامد و حتا پس از آن‌که در نتیجه توافقی‌ که میان رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله در ماه سرطان همین سال رتبه مارشالی به او داده شد نیز در مقر قدرت خود یعنی ولایت جوزجان  در شمال افغانستان باقی ماند.

قابل یادآوری است که اعطای رتبه مارشالی یکی از موارد توافق میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله پس از انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان 1398 بود. انتخاباتی‌که نتایج آن جنجالی شد و سرانجام با توافق میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله به بحران انتخاباتی پایان داده شد.

مارشال دوستم چندی پیش در مصاحبه با رسانه‌ها گفته بود که او 20 ماه است که با وجود درخواست‌های مکرر نتوانسته با رییس جمهور ملاقات کند. او در این مدت در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان به سر می‌برد و چندین سفر منطقه‌ای نیز داشت.

آریاتودی – بخش سیاست

Print Friendly, PDF & Email