مردان مسلح ناشناس در افغانستان پنج‌شنبه‌شب ۷ حوت/اسفند (۲۵ فبروری) حدود دو ماه پس از ترور «بسم‌الله عادل»، خانواده وی را در منطقه‌ «تیغه تیمور» واقع در ۱۵ کیلومتری غرب «فیروزکوه»، مرکز ولایت «غور» به رگبار گلوله بستند.

به گزارش بخش امنیتی آریاتودی؛ بسم الله عادل ایماق، خبرنگار و مدیرمسوول رادیو صدای غور، غروب روز جمعه ۱۱ جدی/دی با شلیک گلوله از سوی افراد ناشناس در نزدیکی شهر فیروز‌کوه کشته شد.

حمله روز پنجشنبه مردان مسلح به خانواده آقای عادل سه کشته و دو زخمی برجای گذاشت. کشته‌شدگان برادر و دوبرادرزاده وی هستند. گفته می‌شود برادر بسم‌الله عادل، افسر فرماندهی پولیس ولایت غور بوده است.

بسم الله عادل ایماق

 

برادر بسم‌الله عادل، گروه طالبان را مسوول حمله به خانواده خود می‌داند، ادعایی که یک سخنگوی طالبان آن را رد کرده است.

دولت افغانستان، طالبان را مسوول شدت گرفتن حملات، ترور و انفجارها در کابل و دیگر مناطق این کشور می‌داند.

حمله مردان مسلح به خانواده خبرنگار در ولایت غور مصادف بود با نشست هیات‌های دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر. این نشست‌ها و گفتگوهای موسوم به مذاکرات میان افغانستانی که پس از توافق طالبان با امریکا صورت می‌گیرد تا به امروز نه تنها به ثمر ننشسته؛ بلکه همزمان با آن بر شدت حملات در افغانستان افزوده شده است.

کابل و طالبان در مذاکرات میان افغانستانی در قطر همچنان درگیر اولویت‌بندی موضوعات و محورهای مذاکرات صلح هستند. دولت افغانستان و طالبان تا به امروز سه نشست داشته‌اند. دور دوم مذاکرات صلح پس از حدود یک ماه بن‌بست، ازسر گرفته‌ می‌شود.

آریاتودی – بخش امنیتی

Print Friendly, PDF & Email